Sparta porazila Vsetín fotbalově 1:0

Neúplné 3. kolo hokejové extraligy bylo dnes odehráno jen na šesti ze sedmi extraligových stadionů. Zápas Znojma s Libercem byl totiž odložen na neurčito z důvodu úmrtí hráče hostů Pavla Kábrta. Další zápasy však byly odehrány a tabulku nyní vede pražská Sparta se stejným bodovým ziskem jako Třinec.

Lubomír Hurtaj z Plzně před brankářem Budějovic Vladimírem Hudáčkem

Nejvíce branek dnes viděli diváci v Karlových Varech, bohužel pro domácí fanoušky ale Západočeši podlehli Třinci 3:5. Právě Třinec a Sparta jsou prozatím jedinými týmy uchovávající si neporazitelnost. Pražanům k udržení čisté bilance stačil jediný gól do sítě Vsetína. První bodovou ztrátu utrpěli hokejisté Vítkovic, když s Litvínovem uhráli na domácím ledě jen nerozhodný výsledek 3:3. Na chvostu tabulky se krčí bez bodového zisku Vsetín a České Budějovice, jež prohrály v Plzni 1:3.

Litvínov obral neporažené Vítkovice o první dva body

Hosté přijeli do Ostravy s tíží šestibrankového domácího debaklu s Karlovými Vary, ale jako odevzdaný tým nepůsobili a odvezli si zaslouženou remízu. Ofenzívní pojetí hostů Vítkovice zaskočilo a už ve čtvrté minutě dostal puk za Trvajova záda Žemlička. Domácí se rozehřívali zvolna, prostřelit hostujícího brankáře se od modré čáry podařilo až Semanovi.

V prostřední části Ostravané přece jen ožili. Irgl nastřelil tyč a Krayzel dostal v polovině utkání domácí do vedení, které zvýšil z přesilovky Tomášek. Srovnat se povedlo Kubinčákovi při přesilovce a závěrečná dvacetiminutovka i prodloužení už byly z obou stran opatrné.

Aleš Tomášek, asistent trenéra Vítkovic: "V první třetině byli hosté lepší a jen těžko jsme srovnávali krok. Prodloužení jsme mohli i vyhrát, ale celkově jsem s bodem spokojen."

Pavel Hynek, asistent trenéra Litvínova: "Byl to z obou stran dobrý zápas. Druhá třetina víc se vydařila domácím a měli jsme štěstí, že jsme srovnali."

Vítkovice - Litvínov 3:3 PP (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Seman (Burger), 27. Krayzel (Seman, Kaděra), 31. Tomášek (Ficenc) - 4. Žemlička (Balázs, Martínek), 36. Prorok (Balázs), 40. Kubinčák (T. Martinec, Ťupa). Rozhodčí: Jebavý - Český, Kostka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 3056.
Vítkovice: Trvaj - Seman, Černošek, Kowalczyk, Pavel Kumstát (18. Zápotočný), Ficenc, Chmelíř - Kaděra, Burger, Krayzel - I. Padělek, Vala, Míka - Irgl, Hubáček, M. Tomášek. Trenéři: Svozil a A. Tomášek.
Litvínov: Pinc - Martínek, Hranáč, Poživil, Kroupa, Rebolj, Ťupa, Bombic, Klobouček - Balázs, V. Hübl, Žemlička - Trávníček, T. Martinec, Kubinčák - Havel, Říha, Gombár - Kacíř, Rolínek, Prorok. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.

Bod pro Slavii ve Zlíně vybojoval Sup

Slavia poprvé bodovala, remízu si ale vynutila až v samotném závěru zápasu. Po celou úvodní třetinu sváděli domácí souboj s Málkem, reprezentační gólman však kapituloval až po přestávce, kdy Balaštík zakončil chytře rozehranou přesilovku. Když při další početní výhodě dorazil Barinka kotouč podruhé za Málkova záda, vypadalo to s Pražany zle, ale dva slepené góly Martince je dostaly znovu do hry.

Už necelou minutu po vyrovnávací brance hostů však pozvedl prapor domácích kapitán Okál a dělovkou získal pro Zlín opět vedení. V poslední minutě hrála Slavia power play a devět vteřin před koncem Supovou zásluhou vyrovnala.

Ernest Bokroš, trenér Zlína: "Výhru jsme měli na dosah, v závěru jsme ji ztratili vlastní chybou. Nezbývá než přivést dva body odjinud."

Jiří Kalous, trenér Slavie: "Bod má pro nás cenu zlata. Oceňuji to, že naši hráči nesložili zbraně ani za stavu 0:2 a 2:3."

Zlín - Slavia Praha 3:3 PP (0:0, 3:2, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Balaštík, 29. Barinka (Tesařík), 37. Okál (Martin Čech) - 35. P. Martinec (Klepiš), 36. P. Martinec (J. Novák), 60. Sup (J. Novák). Rozhodčí: Venglář - Machálek, Čech. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 4883.
Zlín: Altrichter - Hamrlík, Blaťák, Macholda, Zubíček, Tesařík, D. Nosek - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Vlach, Mokrejš - Okál, Martin Čech, E. Weissmann. Trenéři Bokroš, Stuchlík.
Slavia: Málek - Droppa, J. Novák, Kučera, Pojkar, Graňák, Kuntoš - Hruška, P. Martinec, Sup - Klepiš, Čermák, Tomica - Chrenko, J. Beránek, Antoš - Šaffer, Fadrný, R. Dlouhý. Trenéři Růžička, O. Weissmann, Kalous.

Budějovičtí stále čekají na první bod

V bojovném střetnutí se definitivně rozhodlo až v samém závěru. Plzeňský celek s D. Pospíšilem, jenž v týmu hostuje do konce ročníku z Pardubic, začal utkání rychle a důrazně a hosté vážněji ohrozili brankáře Bartu až po třinácti minutách. Hned z následujícího protiútoku překonal Hudáčka Hurtaj a zvýšil na 2:0, když již v úvodu využil J. Straka přesilovku.

V druhé třetině hosté vysunuli obranu, ale střelba jim nevycházela. Rozhodnutí přišlo až necelé dvě minuty před koncem, kdy plzeňský Dobrovolný využil hrubky obránce Jasečka.

Rostislav Čada, trenér Plzně: "Dvě třetiny jsme velmi málo bruslili a podržel nás brankář Barta. Ale v závěru jsme rozhodli také právě díky Bartovi."

Jan Neliba, trenér Č. Budějovic: "Pro nás to byl trochu nešťastný zápas, dostali jsme ve druhé třetině dva góly, protože jsme hráli jako amatéři-dorostenci."

Plzeň - České Budějovice 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. J. Straka (Jiří Hanzlík), 14. Hurtaj (D. Pospíšil, Vostřák), 59. Dobrovolný (Matějovský) - 18. Jindra (Rob). Rozhodčí: Mikula - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 3:5, navíc Štrba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5901.
Plzeň: Barta - Dobroň, Jiří Hanzlík, Nedoma, Vobořil, Cartelli, M. Výborný - Dvořák, J. Straka, Z. Sedlák - Dobrovolný, Krátoška, Matějovský - Vostřák, Hurtaj, D. Pospíšil - R. Bílek, Švík, Důraz. Trenéři: Čada a Přerost.
České Budějovice: Hudáček - Suchánek, Jindra, Jasečko, Neckář, Babka, Gýna - Bartoš, Turek, Ondřej - Rob, Štrba, Květoň - Šimánek, Kristek, Hřebejk - Bělohlav, Škoda, Sailer. Trenéři: Neliba a Caldr.

Třinec neztratil body ani v Karlových Varech

O vítězství Třince v Karlových Varech rozhodly dva slepené góly na začátku třetí třetiny po hrubkách domácích. Ve 27. min. nabral obrovskou rychlost na levém křídle Polanský, dostal se až před branku a zasunul puk ke vzdálenější tyčce.

V polovině utkání srovnal střelou z úhlu Svoboda, ale Energie se neradovala ani minutu a Pletka zasunul puk pod Pejcharem do branky. Když Lakosila překvapil střelou po buly Bednařík, šla mužstva do kabin za smírného stavu. V úvodu třetí třetiny využili hosté přesilovku a po Skořepově zásahu vedli o dvě branky. Němčický sice snížil, ale Pavelek při power play potvrdil výhru hostů.

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Chtěli jsme předvést lepší začátek než se Spartou, což se povedlo, ale pořád jsme naráželi do plných. I když dvě třetiny jsme drželi se soupeřem krok. Třinec má výborné brejkové hráče a ve třetí třetině jsme už dostatečně odpovědět nedokázali. Navíc jsme při power play měli i smůlu."

Pavel Marek (Třinec): "Věděli jsme, že Karlovy Vary deklasovaly Litvínov na jeho ledě, a tak jsem chtěli vycházet z defenzivy a čekat. Hra brzy nabrala neuvěřitelné tempo. Podržel nás vynikající brankář Lakosil, od půlky zápasu jsme měli víc štěstí a proměnili víc šancí."

Karlovy Vary - Třinec 3:5 (0:0, 2:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 32. L. Svoboda (Rodin, Ptáček), 37. Bednařík (L. Svoboda), 45. Němčický - 27. Polanský (Malinský), 33. Pletka (Zadina), 44. Melenovský (Meluzín), 44. Skořepa (Janků, Pavelek), 60. Pavelek (Melenovský). Rozhodčí: Šindler - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:3, navíc Polanský (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3351.
Karlovy Vary: Pejchar - Galvas, Ptáček, Rodin, Bauer, Krajíček, Kivoň - Košťál, Alinč, V- Polák - Bednařík, Tvrdík, L. Svoboda - Němčický, Lipianský, Netík - Petr Kumstát, Bacul, Skuhravý. Trenéři: Hořava a Rulík.
Třinec: Lakosil - Jan Kudrna, Malinský, Hunkes, Jančařík, Žabka, F. Štefanka - Zadina, Vítek, Pletka - Janků, Skořepa, Pavelek - Ivan, Melenovský, Meluzín - Bordowski, Polanský, Zbořil. Trenéři: Marek a Mach.

Vítězství Pardubic zařídil dvěma góly Průcha

Teprve v poslední třetině pardubické mužstvo zlomilo houževnatý odpor nováčka, který sice statečně bojoval, ale nakonec doplatil na neproměněné šance i chyby v obranné činnosti. Hosté bez zraněného Lubiny dlouho hledali správný hokejový projev a do poloviny utkání vystrašili domácího brankáře Orcta jen dvěma střelami do tyčky.

Kladenští mezitím ubránili čtyři přesilovky a 11 sekund před první pauzou šli do vedení, když Kruliš dorazil střelu Gardoně. Jenže Pardubičtí pod Dopitovou taktovkou téměř dvouminutové oslabení ve třech, a pak dokázali gólem trestat faul Dlouhého. V závěru měli hosté víc sil, podržel je výborný Svoboda a při kladenské přesilovce dokázal Divíšek skórovat. Pečeť na vítězství favorita pověsil svým druhým gólem nejdravější útočník zápasu Průcha po nádherné kombinaci celé řady mladíků.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Řada vyloučení brala mužstvu síly a zbytečné chyby nás připravily o možnost bodovat." Miloš Říha, trenér

Pardubic: "Enormní obětavost kladenských hráčů nám dělala potíže, až ke konci jsme se dokázali prosadit ."

Kladno - Pardubice 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 20. Kruliš (Gardoň, V. Bílek) - 36. Průcha (Koukal, Kolář), 47. T. Divíšek (M. Sýkora, P. Sýkora), 52. Průcha (Pácal). Rozhodčí: Husička - Pospíšil, Pácal. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3287.
Kladno: Orct - Kruliš, Malena, Zeman, J. Dlouhý, V. Čech, Kasík - Kalla, Gardoň, Klimt - V. Bílek, J. Štefanka, M. Hořava - Kysela, Pazourek, Jankových - od 28. navíc Horna. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, A. Novotný, Duben, Podhradský, Pácal - J. Kudrna, T. Blažek, Janecký - P. Sýkora, Divíšek, Dopita - Razingar, Mrázek, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha a Seidl.

Sparta nezaváhala ani potřetí v sezoně

Vsetín potřetí za sebou prohrál, o vítězství favorita rozhodla jediná proměněná šance. Domácí vstoupili do utkání svižně a brzy se dostali do vedení, když volný Richter proměnil Špilárovu přihrávku mezi kruhy. Další gól mohl přidat agilní Havlát, jeho sólo přes celé kluziště ale zastavil brankář Biegl.

Po první přestávce Havláta napodobil Marek, Biegl však byl znovu pozorný. Vsetín se snažil, ale všechny jeho šance končily u pozorného Břízy, který si připsal první nulu v sezóně. Hostům v závěru už nepomohla ani patnáctisekundová power play.

Alois Hadamczik, trenér Sparty: "Vsetín zaplňoval střední pásmo a my   hráli hodně individuálně a ztráceli tak síly. Po druhé třetině jsme si řekli, že už vítězství udržíme."

Jiří Režnar, trenér Vsetína: "Mohli jsme v Praze jen získat, Spartu jsme aspoň potrápili. Snažili jsme se hrát hlavně na brejky."

Sparta Praha - Vsetín 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 5. Richter (Špilár, Broš). Rozhodčí: Haškovec - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7, navíc Jaškin (Vsetín) 10 min. Bez využití. Diváci: 3737.
Sparta Praha: Bříza - L. Procházka, Srdínko, Richter, Řezníček, Jan Hanzlík, Šrek - Havlát, Marek, Ton (33. Jakeš) - Kratěna, Broš (19. - 20. Vondráček), Špilár - Paroulek, Šimíček, Tomajko. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Luža, Kuboš, Vyrůbalík, J. Polák, Němec - Hudec, Štraub, Selingr - Dubec, Stantien, Ambruz - Sochor, Vak, Demel. Trenéři: Tabara a Režnar.