Hokejové přípravy začaly, vyhrála Mladá Boleslav a Brno

Čtyři extraligové celky v úterý zahájily zápasovou přípravu na nadcházející ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže, žádný z nich se však neutkal se soupeřem ze "své" kategorie. Z vítězství se radovali hráči Mladé Boleslavi a Komety Brno, Kladno remizovalo a Vítkovice prohrály.

Mladoboleslavští bez větších problémů porazili prvoligové Benátky nad Jizerou 5:1. V zápase hraném na čtyři dvacetiminutové části se prosadili tři posily Středočechů Bahenský, Kasík a Macho.

Netradičních 80 minut trval i zápas brněnské Komety na ledě Olomouce a extraligový nováček jej zvládl. Na výhře 3:1 se podíleli také "noví" hráči Vorel, Dopita a Mojžíš.

Stejný čas strávili na ledě i hokejisté Vítkovic, kteří se v Kravařích utkali s reprezentačním týmem do 20 let a nakonec odešli z ledu poraženi po výsledku 2:4. Mladí reprezentanti rozhodli o své výhře až v poslední části.

Jediné Kladno si vyzkoušelo "klasický" zápas a s Ústím nad Labem po 60 minutách remizovalo 6:6. Domácím nepomohly ani dvě Frolíkovy branky, o vyrovnání se postaral 57 vteřin před koncem hostující Roman Pšurný.

Kladno - Ústí nad Labem 6:6 (3:1, 2:3, 1:2)
Branky: 17. a 49. Frolík, 5. Martin Procházka, 15. Diviš, 24. Pour, 38. Patera - 12. Sklenička, 34. Pokorný, 35. Holomek, 40. Dragoun, 41. Vrtek, 60. R. Pšurný.
Olomouc - Kometa Brno 1:3 (0:2, 0:0, 1:0, 0:1)
Branky: 55. Žajgla - 15. Vorel, 20. Dopita, 67. Mojžíš. Hráno na 4x20 minut.
Mladá Boleslav - Benátky nad Jizerou 5:1 (2:0, 0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 6. Boháč, 18. Bahenský, 54. Kasík, 63. Macho, 78. Belay - 56. Kazatel. Hráno na 4x20 minut.
Vítkovice - ČR "20" 2:4 (1:1, 0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 5. Hruška, 53. Szturc - 2. Soudek, 48. Poletín, 65. Ostřížek, 70. Okál. Hráno v Kravařích na 4x20 minut.