Bomersback zařídil hattrickem výhru Plzně nad Wolfsburgem

Kanadský útočník Mark Bomersback zařídil hattrickem výhru hokejistů Plzně 4:2 v úvodním vystoupení na Clean Rohr Cupu v Drážďanech proti Wolfsburgu. V sobotu čeká svěřence trenéra Mariana Jelínka od 18:00 domácí tým druholigových Drážďan, v neděli pak zakončí své vystoupení na turnaji od 14:30 proti Eisbären Berlín.

Ilustrační foto

Bomersback začal své střelecké představení v sedmé minutě, kdy otevřel skóre, ale vzápětí vyrovnal Milley. V 18. minutě ale vrátil Západočechům vedení při vlastním oslabení kapitán Straka a na začátku druhé třetiny zvýšil Bomersback na 3:1.

Před polovinou utkání zkorigoval stav Laliberte, ale vítězství Plzeňských pojistil v 55. minutě svou třetí trefou útočník, který v uplynulé sezoně prošel v nižší zámořské AHL týmy Providence, Syracuse, Binghamtonu a ročník zakončil v Idahu v ECHL. Do Plzně Bomersback zamířil v létě spolu s krajany Dougem O´Brienem a Tylerem Scofieldem.

Utkání přípravného hokejového Clean Rohr Cupu v Drážďanech:
Plzeň 1929 - Grizzly Adams Wolfsburg 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Bomersback (Modrý, Straka), 18. Straka (Vlasák), 24. Bomersback (Vlasák, Straka), 55. Bomersback - 9. Milley (Magowan, Traynor), 28. Laliberte. Rozhodčí: Bauer - Ansorg, Noeller. Vyloučení: 5:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 648.

2 : 0 Třinec - České Budějovice 2 : 0 dohráno
20240328T17 : 00:00+0100