Pardubice prohrály ve Švýcarsku s Fribourgem 2:6

LE SENTIER

Hokejisté Pardubic po čtvrteční výhře nad Ambri-Piottou prohráli ve svém druhém utkání na turnaji Hockeyades ve švýcarském Le Sentier s Fribourgem 2:6. Svěřenci kouče Václava Sýkory tak budou hrát v sobotu o konečné třetí místo se Servette Ženeva.

V pardubické brance se tentokrát objevil místo Dominika Haška Růžička a v páté minutě jej překonal Leblanc. Vzápětí sice vyrovnal Petr Sýkora, ale Casutt a opět Leblanc získali celku švýcarské nejvyšší soutěže ještě v úvodní části dvoubrankové vedení.

Stav sice zkorigoval ve 24. minutě opět Petr Sýkora, ale Heins, Knoepfli a Mowers postupně zvýraznili výhru Fribourgu.

Hokejový turnaj Hockeyades ve švýcarském Le Sentier:
Moeller Pardubice - Fribourg-Gottéron 2:6 (1:3, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Sýkora, 24. Sýkora (Cetkovský) - 5. Leblanc (Knoepfli), 14. Casutt, 18. Leblanc (Casutt, Jeannin), 28. Heins (Leuneberger), 44. Knoepfli (Mowers, Aubin), 51. Mowers (Knoepfli). Rozhodčí: Eichmann - Dumoulin, Huguet (všichni Švýc.). Vyloučení: 8:9, navíc Klejna 5 min. a do konce utkání, Rákos, Havíř - Wirz všichni 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1378.