Rubriky:

Tipsport extraliga

Litvínovští hokejisté zahájí extraligu s novým názvem a obří kostkou

26. srpna 2009 13:20 - PRAHA

Hokejisté Litvínova vstoupí do nové extraligové sezóny s názvem HC Benzina Litvínov a na stadiónu Ivana Hlinky se mohou fanoušci těšit na obří obrazovku za 6 miliónu korun. "Litvínovský hokej patří k tomu nejcennějšímu, co český hokej nabízí, a my s ním spojíme to nejcennější, co máme my – značku Benzina," uvedl na středeční tiskové konferenci jednatel společnosti Martin Durčák.

 

Jan Handrejch, Právo

Nové logo se výrazně nezmění, pouze přibude nový název Benzina. „Velmi si ceníme citlivého přístupu Benziny, která by si mohla nárokovat mnohem výraznější změnu všech klubových barev nebo i znaku,“ těšilo ikonu litvínovského hokeje Roberta Reichela. Litvínov se tak stal po Pardubicích, Plzni a Zlínu již čtvrtým klubem, který změnil název. Nový název je již devátým v šedesátileté klubové historii.

„Benzina je naším partnerem již dvě sezóny a dosáhly jsme takových výsledků, že se rozhodla s klubem spojit své jméno, jejich přístupu si cením a vážím,“ řekl ve středu v Praze generální manažer Václav Hořejší s tím, že na krizi se klub připravil dobře. „Přistoupili jsme na jednání s hráči a dosáhli jsme kompromisu, rozpočet se nám podařilo snížit,“ prozradil Hořejší. „Úsporná opatření šla napříč klubem a i v současné těžké situaci jsme finančně zajištěni,“ dodal.

Hlavní je práce s mládeží

Primární záměr sedmdesátiprocentního vlastníka klubu Benziny je práce s mládeží. „Nechceme vyhlašovat velké cíle jako boj o titul, ale rádi bychom, aby mladí lidé začali sportovat, na širší soupisce je dost juniorů, s nimiž počítáme,“ nechal se slyšet Durčák. „Chceme vychovat nové Jirky Šlégry a Roberty Reichely,“ přidal. „Klub hraje v regiónu významnou roli,“ doplnil Durčák s tím, že sponzoring nemá časovou hranici.

Kromě každoroční finanční podpory může klub od roku 2007 počítat v případě dobrých výsledků až s padesátiprocentní prémií navíc. Nový systém se odrazil na výsledcích v minulé sezóně, ve které Severočeši obsadili třetí místo po základní části, ve čtvrtfinále však nestačili na pozdějšího vítěze ligy Karlovy Vary. „Změna názvu je jen logickým vyústěním kvalitní spolupráce s litvínovskými hokejisty,“ komentoval přejmenování Durčák.

„Cílem je být co nejvýše, doufám, že budeme na konci sezóny spokojeni,“ vyslovil přání obránce Jiří Šlégr. „Určitě chceme postoupit do play-off,“ vyhlásil. „Nechceme si však dávat před cestou do kopce na záda baťoh, od play-off se odrazíme,“ dodal Šlégr.

Tomáš Horáček, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..