Rubriky:

Tipsport extraliga

VIDEO: Bez peněz z Ligy mistrů nemá Slavia posily ani přehnané cíle

26. srpna 2009 16:33 - PRAHA
(Aktualizováno: 26. srpna 2009 16:33)

Bez největší hvězdy Jaroslava Bednáře i slibovaných miliónů od Mezinárodní hokejové federace (IIHF) za účast ve zrušené Lize mistrů se budou muset obejít v nové extraligové sezóně hokejisté Slavie Praha. A proto se oproti předchozím letům i poněkud snižují cíle posledního vicemistra. Hlavní trenér a generální manažer v jedné osobě Vladimír Růžička by byl spokojen s účastí v semifinále.

 

Roman Vondrouš, ČTK

"Dostat se v následující sezóně do semifinále, to je můj sen. Ale nebude to jednoduché, podle mne bude liga hodně vyrovnaná a rozhodovat budou maličkosti," nastínil Růžička cíle sešívaných v extralize 2009/10 na středeční tiskové konferenci.

Opatrnost je na místě, klub po sezóně opustil nejproduktivnější hráč celé ligy Jaroslav Bednář, odešel i další zkušený útočník Milan Kraft. Naproti tomu žádné velké posily Slavia nezískala. Pouze se ze zámoří vrátil obránce Vladimír Roth a prozatím jen krátkodobě klubu pomůže Daniel Branda z Litvínova. "Jsme domluveni na dva měsíce a pak se uvidí," objasnil jeho roli Růžička, jenž opět sází především na začlenění vlastních odchovanců a výpomoc z partnerského Havlíčkova Brodu.

"V minulé sezóně fungovala spolupráce perfektně a hráči z Havlíčkova Brodu pro nás byli vždy přínosem. A jinak platí, že si i nadále chceme vychovávat vlastní hráče a postupně tým doplňovat z vlastních zdrojů," zdůraznil Růžička strategii Slavie. To pochopitelně kvituje i prezident Slavie Miroslav Tvrdý.

"Ekonomická situace nám nějaké větší aktivity na hráčském trhu ani nedovolila," přiznal Tvrdý s tím, že se klub musel vypořádat se ztrátou peněz, které měl slíbené za účinkování v Lize mistrů. Jenže IIHF soutěž pro tuto sezónu zrušila, přitom jen za účast dostaly loni kluby 300 tisíc euro. A Slavia si celkem vydělala 8 milionů korun.

Rozpočet Slavie se tak z loňských 159 miliónů korun snížil na částku 126 miliónů, přičemž jen na platy hráčů bude vynaloženo 40 miliónů. "Zredukovaly se náklady, ale k plošnému snižování platů jsme nepřistoupili. To jsme řešili už v průběhu minulé sezóny, kdy jsme jednali s hráči," řekl Tvrdý.

Po odchodu Bednáře zůstává největší hvězdou Slavie další reprezentant Roman Červenka. Momentálně má ale třiadvacetiletý útočník problémy s břišním svalem. "Absolvuje nějaká vyšetření a léčbu, kterou nechceme uspěchat. Roman měl na konci sezóny problémy s tříslem a mohl by si utrhnout i sval. To by pak byl půl roku mimo hru, což by byl velký problém," podotkl Růžička. Obránce Jiří Vašíček zase bere antibiotika, start extraligy by ale měl stihnout.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..