Hokejisté Slavie porazili za zavřenými dveřmi Pardubice 2:1

Hokejisté pražské Slavie porazili ve čtvrtečním přípravném zápase hraném bez přítomnosti diváků v O2 Areně Pardubice 2:1. O své výhře rozhodli domácí již v první třetině. Tu svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky vyhráli 2:0.

Brankáře Martina Růžičku, jenž tentokrát dostal v sestavě Východočechů přednost před Dominikem Haškem, překonali syn domácího kouče Vladimír Růžička mladší a Endál. Za hosty pouze ve druhé třetině snížil Petr Sýkora.

V sestavě domácích chyběl zraněný útočník Roman Červenka, jenž tak podle všeho bude chybět i národnímu týmu na blížícím se turnaji seriálu Euro Hockey Tour v Karlových Varech.

Karlovarští opět vyhráli v nové hale

Hokejisté Karlových Varů vyhráli i ve svém pátém domácím zápase v KV Areně. Extraligový mistr tentokrát ve své nové hale přehráli Mladou Boleslav 4:2. Svěřenci trenéra Josefa Palečka o výhře rozhodli ve druhé třetině, kdy si v rozmezí dvaceti vteřin vypracovali dvoubrankové vedení. Brankáře Valenta nejprve překonal v přesilové hře Němec a následně se z úhlu trefil Kristek.

V sestavě Energie stále chyběl zraněný kapitán Skuhravý.

Kladno s Kaberlem porazilo Budějovice

Hokejový obránce František Kaberle zažil úspěšnou premiéru v kladenském dresu. Pětinásobný světový šampión ve čtvrtek podepsal s mateřským klubem smlouvu a večer se podílel na výhře 4:3 nad Českými Budějovicemi.

I přes těsné konečné skóre byl zápas dlouho výsledkově jasnou záležitostí. Středočeši vedli ještě na začátku třetí třetiny 3:0, ale hostům se podařilo duel dvěma góly zdramatizovat.

Na Šimákovo snížení však dokázal rychle zareagovat Bělohlav a Kladenští poté výhru již uhájili. I když se štěstím. Po Vakově snížení dopravil puk za brankovou čáru i Kotrla, rozhodčí však gól neuznali, neboť byl dosažen bruslí.

Blatný hattrickem zajistil Liberci výhru

Hattrick útočníka Zdeňka Blatného pomohl hokejistům Liberce k výhře nad prvoligovými Benátkami nad Jizerou 6:1, které jsou farmářským týmem severočeského klubu. V sestavě týmu kouče Jiřího Kalouse se poprvé po zranění objevil útočník Václav Nedorost.

Slavia Praha - Pardubice 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 6. Endál (Čermák), 18. V. Růžička ml. (Sklenář) - 32. P. Sýkora (Pivko, Havíř). Rozhodčí: Jebavý, Hodek - Bejček, Žídek. Vyloučení: 10:5. Bez využití. Diváci: 0.
Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Košťál, 30. Němec (Pech, Kumstát), 30. Kristek (Čutta, Skladaný), 42. Melenovský (Kristek) - 14. Vrbata (Sup, Fabuš), 43. Gajovský (Jiruš, Čížek). Rozhodčí: Florian - Gerát, Sentenský.
Benátky nad Jizerou - Bílí Tygři Liberec 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 46. Weiss (Kazatel) - 16. Kopic (Jech), 22. Blatný (Ondřej, Rýgl), 37. Jech (Bárta), 43. Blatný (J. Moravec), 45. Plodek, 60. Blatný (Ondřej, V. Nedorost). Rozhodčí: Wagner - Macháč, Prokop. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 270.
Kladno - České Budějovice 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)
Branky: 8. Eberle (Majeský), 27. Tomajko (Frolík), 44. Bílek (Bělohlav), 54. Bělohlav (Frolík) - 47. Veselý, 54. Šimánek (Melichar), 59. Vak (Hřebejk). Rozhodčí: Dundr. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 600.