Hokejisté Komety Brno porazili v přípravě Duklu Trenčín 5:1

Hokejisté extraligové Komety Brno porazili v dnešním přípravném utkání Duklu Trenčín vysoko 5:1. O svém vítězství rozhodli už v první třetině, v níž získali tříbrankový náskok. K nejproduktivnějším hráčům Komety patřili útočník Dopita a obránce Koma, kteří si shodně připsali jednu branku a dvě asistence.

Kometa hrála po celé utkání v pohodě, svého soupeře předčila nejen kombinační souhrou, ale také přesností v koncovce. Trenčín doplatil v úvodní třetině i na chyby brankáře Murína, naopak Kometu podržel výborně chytající Hylák.

Hokejisté Zlína prohráli v přípravě s Vídní 2:3

Hokejisté Zlína dnes prohráli v přípravě s rakouským týmem Vienna Capitals 2:3, když se po celý zápas nedokázali prosadit v koncovce a také nenašli zbraň proti tvrdé hře soupeře. Góly finalisty letošního Tipsport Cupu vstřelili Rachůnek a Kubiš.

Zlínu chyběl útočník Balaštík, kterého v prvním útoku nahradil uzdravený Záhorovský. Zlín mohl otevřít skóre utkání ve vlastním oslabení, kdy ale Sivák nedokázal ve vyložené šanci dotlačit puk do sítě. Sivák a Záhorovský nevyužili ani další nabídky ke skórování, naopak v závěru první třetiny při přesilovce otevřel Kanaďan Lebeau, který v úvodu druhé třetiny přidal i druhou branku.

Zlínu se sice podařilo ve třetí třetině vyrovnat, necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou ale rozhodl o výhře Capitals pohotovou střelou Gratton. I když se trenér Zlína Zdeněk Venera odhodlal k téměř minutové power play, vyrovnat se už domácím hokejisůtm nepodařilo.

Sparta vstoupila vítězně do turnaje v Salcburku

Hokejisté pražské Sparty vstoupili vítězně do turnaje Red Bulls Salute v Salcburku, ve kterém obhajují prvenství z minulého roku. V prvním zápase dnes porazili německý Mannheim 4:2, když všech šest branek padlo v přesilových hrách.

Druhým soupeřem svěřenců trenéra Pavla Hynka budou v sobotu hráči finského týmu Blues Espoo.

Přípravná hokejová utkání:
Dukla Trenčín - Kometa Brno 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Radulay (Paroulek, Valčák) - 7. Šindel (Koma), 12. Selingr (Dopita), 15. Koma (Dopita), 36. Dopita (Koma, Brabenec), 55. Ovčačík (Ludvík, Šindel). Rozhodčí: Lokšík - Bundil, Nosek. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 800.
PSG Zlín - Vienna Capitals 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. Rachůnek (Hamrlík), 57. Kubiš (Roman Vlach) - 16. Lebeau (Werenka), 22. Lebeau (Rotter), 59. Gratton (Kraxner). Rozhodčí: Hradil. Vyloučení: 7:4, navíc Rotter (Vídeň) 5. min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 400.
Litvínov - Slavia Praha 1:1 (0:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Punčochář (V. Hübl) - 50. Vondrka (Beránek).
Oceláři Třinec - Krefeld 1:6 (0:3, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 59. Peterek (Seman, Malec) - 5. Pietta (Globke), 6. Vasiljevs (Blank), 17. Verwey (Fahey, Rourke), 27. Verwey (Loyns), 46. Hager (Milo, Blank), 56. Pietta (Payer, Globke). Rozhodčí: Piechaczek - Kees, Singer. Diváci: 275.
Přípravné hokejové utkání - turnaj Red Bulls Salute v Salcburku:
Adler Mannheim - Sparta Praha 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. King (Papineau), 39. Mauer (Forbes) - 6. Macholda (Kratěna), 25. Černošek (Ručinský, Vykoukal), 28. Ton (Vykoukal, Výborný), 47. Hrdel (Kratěna).
Přípravné hokejové utkání - turnaj ve Švýcarském Yverdonu:
Vítkovice - Fribourg 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Roman, 13. J. Štefanka (Krenželok), 37. Kvapil (Svačina), 43. Hubáček (Kvapil). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 897.

3 : 0 Pardubice - Třinec 3 : 0 dohráno
20240424T18 : 00:00+0200