Rubriky:

Tipsport extraliga

Brněnská Kometa se vrací po 13 letech. Chce se vyhnout sestupu

7. září 2009 11:49 - BRNO

Nemít sestupové starosti a pokusit se dostat do play off je cílem nováčka hokejové extraligy Komety Brno. Vzhledem k rozsáhlé obměně kádru se může tento úkol zdát snadný, v Kometě jsou ale realisty. Do nejvyšší soutěže se Brno vrací po třináctileté přestávce, když letos v dubnu odkoupilo licenci na extraligu od Znojma.

 

Igor Zehl, ČTK

Právě ze Znojma také zamířilo do Brna po sezoně devět hráčů v čele s Jiřím Dopitou, kterého doprovodili do nového působiště Václav Meidl, Jaroslav Svoboda, Roman Erat, Pavel Selingr, Radek Procházka, Jiří Trvaj, Radim Bičánek a Pavel Mojžíš. Dalšími posilami jsou David Ludvík (Plzeň), Jakub Šindel (Lahti/Plzeň), Marek Vorel (Čeljabinsk/Plzeň), Ctirad Ovčačík (Vítkovice) a z vlastní juniorky Aleš Sova, Jan Grmela, Ondřej Švaňhal a Marek Čiliak.

Možná pomůže Petr Sýkora

V úvodu extraligy navíc může tým ještě posílit i dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru Petr Sýkora, který stále nesehnal angažmá. "Tato možnost stále existuje, neboť s Kometou stále trénuji, a pokud se situace ani začátkem týdne nezmění, tak určitě pár zápasů v dresu Komety odehraji," poznamenal Sýkora, který stále touží po návratu do NHL.

Oproti minulé sezoně kádr Brna opustilo 19 hráčů. "Pokud chceme v extralize uspět a nehrát o sestup, tak nemůže spoléhat na hráče, kteří hráli v první lize. Taková chyba by se nám mohla vymstít," tvrdí šéf klubu Libor Zábranský.

Určitou nevýhodou Komety bude, že hala Rondo prochází rozsáhlou rekonstrukcí a Brňané museli odehrát přípravné zápasy v cizím prostředí. To ale nevadilo natěšeným fanouškům, kteří tým doprovázeli v hojném počtu i k přípravným utkáním na soupeřových kluzištích. Do Ronda se hráči dostali až v páteční generálce proti Trenčínu, nyní tam budou trénovat až do středeční extraligové premiéry s Plzní.

V roli jedničky Jiří Trvaj

Na trenérském postu zůstal v Kometě Vladimír Kýhos, jeho novým asistentem je po příchodu ze Znojma Václav Baďouček. Oba koučové už mají po přípravných zápasech jasno o sestavě, v které budou spoléhat hlavně na zkušené hokejisty. Do sezony vstoupí v roli brankářské jedničky Jiří Trvaj.

Kýhos je s posilami spokojený. "S Jirkou Dopitou i dalšími extraligovými hokejisty jsme získali zkušenosti. Máme čtyři vyrovnané pětky, jen škoda, že v Brně nezůstal Angel Krstev, který by ještě více vyztužil obranu. Nepodařilo se nám sehnat hráče na stejné úrovni. Ale myslím si, že defenzivu nemáme špatnou," poznamenal trenér Kýhos.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..