Rubriky:

Tipsport extraliga

Ještě jsem si pletl spoluhráče, přiznal Dominátor

10. září 2009 12:36 - PARDUBICE

Nepočítáme-li rok 1995, kdy během výluky v kanadsko-americké NHL odchytal za Pardubice pouhé dva zápasy, vrátil se brankář Dominik Hašek na českou extraligovou scénu po neuvěřitelných dvaceti letech. A proti Zlínu i přes prohru na nájezdy potvrdil, že bude patřit k nejlepším.

 

Alexandra Mlejnková, ČTK

Vytrvalým boucháním holí o led upozorňoval své spoluhráče na nedostatky, když se mu některá situace obzvláště nelíbila, v přerušené hře se za dotyčným neváhal rozjet, aby si ji vzájemně vyříkali. „S klukama jsme si připomínali některá pravidla, aby byl třeba dobře obsazený střed hřiště,“ přibližoval Dominátor obsah rozmluvy.

Jak hra mužstva fungovala, si i přes drobnější nedorozumění nemohl vynachválit. „Komunikace mezi mnou a mužstvem je výborná. Pomáháme si a vzájemně si vytkneme chyby. Kluci už si zvykli, že jsem součástí mužstva,“ těšilo Haška, který tvrdí, že narozdíl od prvních dnů už rozezná všechny své spoluhráče. I přesto ale během první třetiny došlo na jednu úsměvnou situaci. Hašek u střídačky rozmlouvá se spoluhráčem Michalem Šedou, aby se po chvíli začali oba smát. „My jsme si něco vysvětlovali a pak jsem zjistil, že to vůbec nebyl on. Tak jsme se smáli.“

Leška junior počin svého otce nenapodobil

Nastoupit proti Haškovi, to se nestává každý den. I pro zlínské hokejisty to byl bonbonek navíc. „To je jasné, každý z nás cítil respekt. V průběhu zápasu jsme to už ale brali normálně,“ přiznal Petr Leška a výkon čtyřiačtyřicetiletého matadora ocenil. „Chytal dobře, Pardubky několikrát podržel,“ pochválil Haška.

Právě jméno Petra Lešky je s osobou Dominika Haška spjaté. Psal se rok 1981, když Hašek tehdy jako šestnáctiletý nastoupil na ledě tehdejšího Gottwaldova ke svému prvnímu zápasu v základní sestavě Pardubic. A jako první jej překonal Petr Leška, tatínek nynějšího útočníka Zlína. Leška junior nebyl ve středu dalek tomu, aby čin svého otce napodobil. Za stavu 0:0 ovšem sám před Haškem selhal. „Chtěl jsem si to dát do forhendu a poslat puk po ledě. Času jsem měl dost, teď už bych to řešil jinak,“ mrzelo jej.

Přesto nakonec truchlit nemusel, Ševci si z Pardubic odvezli dva body za výhru po nájezdech. V nich uspěli Důras s Hamrlíkem, oba střelou mezi Haškovy betony. „Radili jsme se na střídačce s Petrem Leškou, jedna z variant byla střela mezi nohy,“ přiznal Michal Důras, který k proměněnému nájezdu přidal i branku Zlína ze hry. Byly v kabině Zlína vypsány prémie za pokoření Haška? „Ne. Hlavně jsme byli rádi, že jsme dali gól, aby nevychytal nulu. Abychom druhý den nebyli na titulních stránkách novin,“ dodal s úsměvem na tváři Leška.

Jan Škvor, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..