Rubriky:

Tipsport extraliga

Jenom jsme stáli a sledovali mistra, zlobil se Kaberle

10. září 2009 15:08 - KLADNO

První zápas po návratu ze zámoří mu nevyšel zrovna podle představ. Obránce František Kaberle měl v prvním extraligovém kole plné ruce práce a proti posledním mistrům soutěže z Karlových Varů bylo vidět, že ještě potřebuje více času na sehrání se spoluhráči. To se ostatně dá říci o celé defenzívě Kladna, kam před sezónou přišlo hned pět nových obránců.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

"První půlku zápasu jsme hráli jako poslední přípravnej zápas. Bylo to bez nasazení, nebruslili jsme, prohrávali souboje a pořádně ani neměli puk," zlobil se po utkání František Kaberle. "Nejmarkantnější rozdíl byl v tom, že oni bruslili a my jenom stáli a dívali se na ně. Nevím, jestli jsme se i trochu báli, že proti nám hraje mistr ligy," pokračoval pětinásobný mistr světa.

Nemohl být spokojený ani se svým výkonem. Byl u jedné inkasované branky a v polovině zápasu fauloval Kumstáta vracejícího se z trestné lavice tak nešťastně, že bylo nařízeno trestné střílení. "Věděl jsem, že jde na led a tak jsem se po něm koukal a přitom neviděl, že k němu jede puk. Asi jsem to trošku i podcenil. Ještě, že to Míra Kopřiva chytil," vyčítal si Kaberle danou situaci.

Ještě nedávno reprezentační gólman předváděl skvělé zákroky, ale začátek mu stejně jako celému týmu hodně nevyšel a během prvních šesti minut dvakrát inkasoval. "To se mi stalo naposledy v loňské sezóně proti Třinci. To jsme už v  deváté minutě prohrávali 1:4," připomněl Miroslav Kopřiva zápas, který Kladno nakonec vyhrálo 5:4 po nájezdech.

Kaberle: Rozhodně můžeme hrát líp

"Vary nás zpočátku dokonale přehrály, jejich hráči byli všude o krok dřív a zaslouženě vedli 3:0. Ale pořád jsem věřil, že když dáme gól, tak se zvedneme, což se také nakonec ukázalo. Škoda, že jsme si nevypracovali víc gólových šancí a alespoň nevyrovnali," okomentoval Kopřiva první utkání nové sezóny.

"V druhé polovině zápasu se náš výkon zlepšil a dostali jsme se do tempa. Ale rozhodně můžeme hrát líp," myslí si Kaberle. "Je třeba hrát celých šedesát minut a ne jenom dvacet nebo třicet. Musíme se soustředit na to, aby nám neutekl začátek. Je důležité, abysme se z toho poučili do dalších zápasů, tenhle už nezměníme," zakončila jedna z nových hvězd soutěže.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..