Kometa stále čeká na první výhru, prohrála v Litvínově 3:5

51. Černý 4:2
55. Vondráček 4:3
60. Reichel 5:3

11. září 2009 20:35 - LITVÍNOV

Hokejisté Litvínova porazili ve druhém extraligovém kole Kometu Brno 5:3 a získali první body v sezoně. Nováček soutěže naopak vyšel i podruhé naprázdno. Rozhodující dvougólový náskok si domácí zajistili v závěru druhé třetiny.

Utkání začalo ve velmi svižném tempu, hned v první minutě se ocitl před brankářem Hüblem hostující Selingr, ale zblízka jej nepřekonal. V páté minutě měl stoprocentní šanci Klimt, ale Hübl se stačil rozštěpem přesunout k druhé tyči a gólu zabránil.

V polovině první třetiny našel Poživil najetého Jánského, ten ale nedokázal Trvaje propálit. Poté si zahráli hosté 22 vteřin dvojnásobnou přesilovou hru, ale nedokázali ji využít. Ve 14. minutě Selingr vyhodil puk z obranného pásma a nabídl tak přesilovku pěti proti třem domácím, která trvala 98 vteřin, ale ani to domácím nestačilo na vstřelení úvodní branky.

Poté se prokličkoval do šance opět Jánský, ale opět ztroskotal na hostujícím brankáři. Gólu se domácí dočkali na začátku druhé třetiny, kdy se Gerhát prokličkoval od mantinelu až před branku a po jeho střele dorážel Majdan, který tak vstřelil svůj první extraligový gól.

Vyrovnat mohl Šindel, jenž tečoval Kántorovu dělovku od modré, Hübl se ale nachytat nenechal. A tak musel hostujícímu týmu ke gólu pomoci Kubinčák, který v oslabení ztratil na modré čáře puk a Brabenec s přehledem poslal puk za Hüblova záda. Ve 37. minutě vyhodil Skuhrovec na zdařbůh puk z obranného pásma, našel si ho Lukeš a s přehledem svůj sólový únik zakončil střelou pod Trvajovu lapačku. V poslední minutě druhého dějství nahodil puk od modré na Trvaje Šlégr, a ten k údivu všech skončil až v jeho brance.

V úvodní minutě závěrečné třetiny vypálil ihned po buly Bojer, ale Trvaj se překvapit nenechal. Ve 44. minutě se hosté dočkali kontaktní branky, když v přesilové snížil Dlouhý. Na začátku poslední desetiminutovky se před hostující brankou nejlépe zorientoval Černý a dotlačil puk do branky. Domácí tak opět poslal do dvoubrankového vedení.

Naději pro Kometu vykřesal v 55. minutě Vondráček, který prostřelil z mezikruží domácího brankáře. V 58. minutě ujížděl ihned z trestné lavice na Hübla bývalý litvínovský obránce Koma, ale střelou mezi betony neuspěl a poté ještě natlačil domácího brankáře do brankoviště a na hřišti se strhla mela. Komu zpacifikoval Punčochář a Puchera Jánský.

Hosté ještě v poslední minutě odvolali brankáře, aby se pokusili vyrovnat, to se jim však nepodařilo. Vítězství domácích naopak pojistil do prázdné branky Reichel.

HC Benzina Litvínov - HC Kometa Brno 5:3 (0:0, 3:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 24. Majdan (Gerhát), 36. Lukeš (Skuhrovec), 40. Šlégr (Lukeš), 51. J. Černý (Lukeš, Reichel), 60. Reichel (Lukeš) - 31. Brabenec, 44. R. Dlouhý (Bičánek, Erat), 55. Vondráček (Pucher). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 10:14. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 5950.
Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, Kubát, Kroupa, Gureň, O. Poživil, Švarný, Punčochář, Skuhrovec - J. Černý, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Trávníček - Jánský, Gerhát, Vopat - Majdan, Jenáček, Bojer. Trenéři: J. Hübl st. a Kučera.
Kometa Brno: Trvaj - Koma, Bičánek, Mojžíš, Křetínský, Houdek, Kántor, Ovčačík - Erat, Dopita, Selingr - Vondráček, Pucher, R. Dlouhý - Brabenec, Šindel, Klimt - Korhoň, Meidl, Vorel. Trenéři: Kýhos a Baďouček.

Časová osa: Tipsport extraliga