Zlín otočil zápas v Litvínově a díky Čechově gólu vyhrál 2:1

14. Reichel 1:0
35. Záhorovský 1:1
46. Čech 1:2

15. září 2009 20:57 - LITVÍNOV

Hokejisté Litvínova si připsal třetí porážku ve čtvrtém utkání extraligové sezony, když dnes podlehli Zlínu 1:2. Benzina sice vedla díky gólu kapitána Roberta Reichla ze 14. minuty, ale ve druhé třetině vyrovnal Martin Záhorovský a v 46. minutě rozhodl Filip Čech. Zlín tak nasbíral ve čtyřech zápasech osm bodů.

Začátek utkání se odehrával ve velmi vlažném tempu. První šanci utkání si vypracoval paradoxně v oslabení litvínovský junior Bojer, který se pokoušel prostřelit Sedláčka, ale neuspěl. Další zajímavý moment se odehrál na opačné straně kluziště, když se před litvínovského brankáře natlačil Ondráček, ale Jaroslav Hübl byl pozorný. V 7. minutě nahodil Šlégr kotouč od modré čáry a ten jen těsně minul hostující svatyni.

V polovině prvního dějství měl dvě slibné příležitosti Černý, ale první šanci zlikvidoval zlínský brankář a napodruhé poslal litvínovský útočník puk těsně vedle pravé tyčky. Ve 14. minutě se domácí radovali z vedoucí branky. Reichel vystřelil od modré čáry a Sedláčkovi propadl puk pod lapačkou a doklouzal se až za brankovou čáru.

Druhá třetina se nesla v duchu prvního dějství. Slibnější šance se zrodila až ve 25. minutě, kdy nebezpečně vystřelil Gureň a před brankou doráželi Trávníček s Viktorem Hüblem, ale Sedláček byl pozorný a bez problémů ustál ataky domácích útočníků. Ve 28. minutě se řítili na Jaroslava Hübla Čech s Ondráčkem, ale druhý jmenovaný trefil pouze beton domácího brankáře.

V polovině utkání si vytvořila tlak první formace domácích, ale Lukeš pálil těsně vedle a Reichel nedokázal uklidit puk z nulového úhlu za Sedláčkova záda. Běžela 35. minuta utkání a domácím se nepodařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma, což okamžitě potrestala dvojice Míka - Záhorovský. Prvně jmenovaný vypálil od modré čáry a Záhorovský dorazil puk do odkryté branky za bezmocného Jaroslava Hübla.

Tak jak hosté ukončili druhou třetinu, tak začali i tu závěrečnou. Ve 46. minutě poslal Zlín do vedení Čech, který využil přečíslení dva na jednoho. Po obdržené brance domácí ožili. Trávníček ale napálil puk z mezikruží pouze do Sedláčka a Švarný přestřelil těsně nad. V poslední desetiminutovce si vytvořili domácí dostatek šancí, ale ani Lukeš ani Kubát na výborného hostujícího brankáře nevyzráli. V 55. minutě to byl opět Lukeš, který ohrozil Sedláčka ihned po buly, ale puk skončil na boční konstrukci.

Poté se do dobrých příležitostí dostali hostující Kubiš, Ondráček a jako poslední i Důras, ale Jaroslav Hübl všechny pokusy pochytal a tím dodal ještě domácím naději na vyrovnání utkání. Obrovskou příležitost měl minutu a 34 vteřin před závěrečnou sirénou Punčochář, který se ocitl úplně sám před Sedláčkem, ale puk z jeho hokejky doskákal těsně vedle hostující branky. Poté ještě domácí odvolali brankáře, ale ani to jim nepomohlo.

HC Benzina Litvínov - PSG Zlín 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Reichel (Lukeš) - 35. Záhorovský (Míka), 46. F. Čech (Balán, J. Ondráček). Rozhodčí: Mikula, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 4850.
Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, Kubát, Kroupa, Gureň, O. Poživil, Švarný, Punčochář, Skuhrovec - J. Černý, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Trávníček -Jánský, Gerhát, Vopat - Majdan, Jenáček, Bojer. Trenéři: J. Hübl st. a Kučera.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Bořuta, Nosek, Švrček, Míka, Galvas, Linhart, Lučka - Rachůnek, Leška, Důras - Köhler, Kollár, Sivák - Kubiš, Roman Vlach, Záhorovský - J. Ondráček, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdíra.

Časová osa: Tipsport extraliga