Vítkovice rozhodly derby v Třinci v posledních pěti minutách

23. Treille 1:1
55. Kvapil 1:2
60. Stehlík 1:3

15. září 2009 20:58 - TŘINEC

Dvěma góly v posledních pěti minutách si hokejisté Vítkovic zajistili ve 4. kole extraligy výhru 3:1 v Třinci. Oceláři dnes vedli po trefě Polanského, hosté srovnali Treillem a v závěru soupeře zlomili brankami Kvapil se Stehlíkem. Vítkovice si tak upevnily vedení v tabulce.

Lídr soutěže si úvod musel protrpět v tlaku soupeře před vlastní brankou. Živější Oceláři agresivním stylem doráželi na Štěpánka, ale z převahy vytěžili jen několik skrumáží. Přestože střelecká dominance Třince byla jednoznačná, první možnost si vypracovali hosté, ale Klimkovi před ranou do opuštěné klece dokázal ještě vypíchnout puk Výtisk.

Domácí rozebrali obranu soka až ve 14. minutě při přesilovce, Kohnovi se však střela z mezikruží svezla z čepele a projela mimo. I když se Vítkovice převážně jen bránily, na čisté příležitosti první část vyhrály. Hamerlík čelil první přímé ráně na bránu dokonce až v 16. minutě, ale po brejku Hubáčka a blafáku Burgera musel předvést těžký zákrok a nebezpečí definitivně uhasil až Zíb, který puk odpálil z čáry. Nabito na gól měl vzápětí pří početní výhodě i Varaďa, z pravého křídla však trefil gólmana do masky.

Třinec za aktivitu nakonec přece jen sklidil brankové plody. Po menším zaváhání hostů ve středním pásmu ujel Polák a Polanský jeho nahození před branku ze vzduchu napálil do sítě.

Gól do šatny měl ale opačný efekt než obvykle a více vybudil hosty. Vítkovice se vytáhly z obranné ulity, výrazně přidaly na pohybu a Třinec byl v potížích. Hamerlík hned ve 22. minutě se štěstím kryl po vítkovickém přečíslení střelu Varadi, vedení přesto dlouho neuhájil. O minutu později hosté využili přesilovku, která byla umocněna tím, že třinecký Kohn přišel o hokejku a po Štefankově teči do tyče dokonal akci z levého křídla Treille, jenž pohotově vrátil puk do branky.

A to Ostravanům nestačilo. Prováhali však jedinečnou možnost na zvrat, když v polovině utkání promrhal 114 sekund ve hře pěti proti třem, na níž plynule navazovala i klasická přesilovka. S výjimkou závaru, po němž už Vítkovičti zvedali ruce na hlavu, však Hamerlík neřešil krizový moment.

Hostům se obrat podařil až v závěru. Třinecký brankář sice zmařil dvě vyložené šance Hrušky a Burgera, ale v 54. minutě Kvapil svou ránu chytře skryl za Hrabala a po ledě skóroval. Bod mohl zachránit Polanský, jeho ránu z otočky ovšem Štěpánek vyrazil. Necelé tři minuty před koncem se navíc nechal vyloučit Malec a Stehlík v přesilovce švihem pod břevno zpečetil výhru hostů.

Oceláři Třinec - Vítkovice Steel 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 20. Polanský (Polák, Tomas) - 23. Treille (Štefanka, Krenželok), 55. Kvapil (Ujčík, R. Hruška), 60. Stehlík (Kvapil, Ujčík). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváci: 3023.
Třinec: Hamerlík - Cartelli, Zíb, Seman, Malec, Hrabal, Výtisk, Lojek, Andersons - Balej, Kohn, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Martynek - Polák, Polanský, Tomas - Kanko, Ostřížek, Kútny. Trenéři: Marek a Kopřiva.
Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Rehák, Kuboš, Stehlík, Sičák, Trnka - Kvapil, Burger, Hubáček - Treille, Štefanka, Krenželok - Ujčík, R. Hruška, Varaďa - Klimek, Strapáč, Svačina. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

Časová osa: Tipsport extraliga