Plzeň porazila díky hattricku Scofielda České Budějovice 4:2

50. Gřegořek 3:1
55. Hudec 3:2
56. Scofield 4:2

15. září 2009 21:10 - PLZEŇ

Hokejisté Plzně porazili ve čtvrtém kole extraligy díky hattricku Kanaďana Tylera Scofielda České Budějovice 4:2. Posila z Bemidji State University tak oslavila po zranění svou premiéru v české nejvyšší soutěži i dnešní pětadvacáté narozeniny. Dnešní večer v Plzni patřil zámořským posilám Indiánů, protože se trefil i Mark Bomersback.

Hosté od začátku utkání pečlivě bránili střední pásmo a domácí se obtížně dostávali do útočné třetiny. Přesto mohli jít do vedení, když hráli 100 vteřin dvojnásobnou přesilovku. Během ní vážněji prověřila gólmana Mountfieldu Jakuba Kováře jen střela Hvily a zbytek oslabení obětavě ubránila trojice hostů. Mladíka, jenž dnes dostal přednost před zkušeným Turkem, domácí zaměstnávali pouze střelami bez dorážek.

Jeho protějšek Francouz měl práce o poznání méně a nejvíce ho vystrašila až v 16. minutě bomba Kotrly. Z protiútoku se ocitl volný před brankou Kracík, vypálil ale vedle. V závěru úvodní části ovšem rychlý Straka obral o kotouč váhajícího Květoně a následně ideálně přihrál Bomersbackovi, jehož střela po ledě skončila v síti.

Podobně svižně vstoupili domácí i do druhé dvacetiminutovky. Lepším pohybem a agresivním napadáním rozehrávky dostali hosty pod tlak. Po akci Straky střílel Vlasák v dobré pozici s tečí hostujících obránců mimo. Až ve 33. minutě přihrál Hanzlík do úniku Scofieldovi a po operaci kolena uzdravený Kanaďan ozdobil svou premiéru úspěšně provedeným bekhendovým blafákem.

Tápající Jihočechy neprobral ani druhý inkasovaný gól a v oslabení je zachránila jen nepřesnost Vlasáka, který po přihrávce Bomersbacka netrefil prázdnou branku. Po uplynutí početní výhody ovšem domácí zapomněli na z trestné lavice se vracejícího Snopka. Vysoký bek Mountfieldu ale tváří v tvář Francouzovi s tvrdou střelou neuspěl.

Začátek závěrečné části obraz hry nezměnil a lépe bruslící Západočeši drželi otěže zápasu. Tvrdíkovu teč ale se štěstím vyrazil Kovář a strážce branky hostů zblízka nepřekonal ani Kracík. Domácím pomohla až fatální ztráta puku Kůrky při rozehrávce, po níž našel Matějovský Scofielda, který pohodlně zvýšil na 3:0.

Teprve poté se hosté probrali a při více než minutové přesilovce pět na tři snížil ranou od modré čáry Gřegořek. Domácí znervózněli a po jejich zaváhání v obranném pásmu se trefil po příhře Veselého od mantinelu v 55. minutě z mezikruží Hudec. Poté si vzal plzeňský kouč Jelínek oddechový čas. A přesně o minutu později vybojoval za českobudějovickou brankou puk Benda a po jeho nahrávce dokonal Scofield střelou bez přípravy hattrick. V závěru ještě po kombinaci celého prvního útoku domácích nenavýšil skóre přes levý beton Kováře Bomersback

HC Plzeň 1929 - HC Mountfield České Budějovice 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 19. Bomersback (Straka), 33. Scofield (Jiří Hanzlík), 47. Scofield (Matějovský), 56. Scofield (Benda) - 50. Gřegořek (Hřebejk), 55. M. Hudec (Veselý). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:5, navíc Huml (České Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6179.
Plzeň: Francouz - Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Benda, O'Brien, Dresler, Mezei - Bomersback, M. Straka, Vlasák - Hvila, Kracík, Tvrdík - Scofield, Jan Kovář, Matějovský - Dvořák, M. Heřman, Adamský. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
České Budějovice: Jakub Kovář - L. Poživil, Vydarený, Snopek, Melichar, Ptáček, Gřegořek - Kůrka, L. Květoň, Kotrla, - Melichárek, Šimánek, Sailer - Gulaš, Vak, Hřebejk - M. Hudec, Huml, Veselý - od 30. navíc Mertl. Trenéři: Tlačil a Kupka.

Časová osa: Tipsport extraliga