Po odchodu Jaroslava Bednáře mnoho lidí pochybovalo, zda-li se slávistický útočník Roman Červenka dokáže prosadit i bez svého kumpána. Začátek extraligy nabídl jednoznačnou odpověď. Červenkova hvězda nepohasla, což se potvrdilo i v pražském derby proti Spartě. Po čtyřech kolech vede Červenka z devíti body tabulku kanadského bodování.

První pražské derby sezóny opanovala Slavia. A zdálo se, že po právu...

Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme lepší než Sparta. I když si soupeř ve třetí třetině vytvořil tlak, zápas jsme kontrolovali.

Nepolevili jste v závěru až moc?

Myslím, že ani ne. Sparta do toho šla, prohrávala 0:4 a neměla co ztratit. Bylo jasné, že si nějaký tlak vytvoří. Ale i přes ty dva góly jsme si ten zápas pohlídali.

V posledních minutách se přitvrdilo. Nečekal jste, že hra přeroste v nějaký osobní konflikt?

Čekal. Je to vyhecované, prostě derby. Sparta prohrávala 0:4 a bylo jasné, že do něčeho půjde, že bude chtít něco vyhecovat. Dala ale dva góly, tak jsme se museli snažit hrát hokej. I tak jsme ale zápas kontrolovali a zvládli jsme jej.

Těší vás výhra o to víc, že se zrodila právě proti Spartě?

Každé vítězství potěší, dvojnásob pak nad Spartou.

Nepřekvapilo vás, že jste Spartu přehráli tak jasně?

Abych řekl pravdu, tak ano. Nečekal jsem, že první dvě třetiny budou tak hladké.

A to jste se navíc museli obejít bez služeb kapitána Beránka...

Dokázali jsme si, že i když to nevypadalo, síla v mančaftu je. Ale nechci to přeceňovat, je to teprve začátek sezóny.

Sparťanský první útok se i nadále trápí. Věděl jste, že je na tom tak špatně?

Četl jsem to v novinách. Jsou to výborní hráči a jsem rád, že se neprosadili.

Zaregistroval jste, že na konci zápasu už ani nenastupovali spolu?

Všiml jsem si, že je trenér rozhodil. Ale jsou to výborní hráči. Je teprve začátek sezóny, jejich chvíle teprve přijde. Jsem ale rád, že se nechytili proti nám.

Na zápas dorazilo přes devět tisíc diváků. Jak jste vnímal atmosféru?

Nebyla špatná. Je znát, když přijde tři, nebo deset tisíc. Doufám, že v příštích zápasech bude kulisa ještě lepší.

O Slavii je známé to, že když se jí daří, dostaví se uspokojení. Nehrozí to po úspěšném startu i nyní?

Musíme zůstat nohama na zemi a makat dál. Síla v mančaftu není taková, jaká byla loni, přesto tam nějaká je. Pokud budeme hrát jako mančaft, můžeme dělat výsledky.

V čem je tedy síla současné Slavie? Ve zkušenosti?

Určitě. Nějakou dobu jsme pohromadě, kromě odchodu Jardy Bednáře se nic nezměnilo. I když jsou kluci mladí, nějaké zkušenosti mají.