Tipsport extraliga

Hlinka: Jsem zvyklý na svůj standard a ten jsem v úvodu sezóny nepodával

19. září 2009 11:00

Po čtyřech kolech na jeho bodovém kontě svítila nula. To by před startem soutěže čekal od sparťana Jaroslava Hlinky jen málokdo. Před zápasem s Libercem proto trenéři zamíchali sestavou, Hlinku poslali do třetí formace a tento tah se vyplatil. Dvaatřicetiletý forvard se blýskl dvěma brankami a pomohl k výhře 3:2 po prodloužení. „Doufám, že mi to pomůže a bude to dobré,“ přeje si.

Petr Hloušek, Právo

Po více než padesát minut se zdálo, že Sparta neochvějně kráčí za vítězstvím. Posledních desetiminutovka třetí části ale byla strašidelná. Proč?

Za stavu 2:0 už jsme to měli udržet. Bohužel jsme dostali dva špatné góly, to se v hokeji stává. Zaplaťpánbůh za ten gól v prodloužení. I dva body se počítají, je to vítězství.

Čím si ale výpadek z třetí třetiny vysvětlujete?

Udělali jsme chyby, ty se ale stávají. Hlavně jsme tam ale měli dlouhou přesilovku 5 na 3, kterou jsme měli využít a Liberec dorazit. Pak by bylo po zápase. To byl ten hlavní důvod.

Za stavu 2:0 jste byli blízko třetí brance, dokonce jste se z ní už radovali. Pak ale sudí po konzultaci s kolegou u videa gól neuznal. Jak jste to přímo z ledu viděl vy?

Je to neuvěřitelné. V ten moment jsem byl na ledě na sto procent přesvědčený, že je to gól. Ale videorozhodčí to samozřejmě vidí lépe.

Poprvé v sezóně jste se bodově prosadil, vstřelil jste dvě branky. Je to pro vás hodně důležité?

Určitě je to pro mě důležité, start jsem neměl ideální. Doufám, že mi to pomůže a bude to dobré.

Hlodal ve vás nevydařený úvod soutěže hodně?

Ne že bych nad tím nějak zvlášť víc přemýšlel, ale jsem takový hráč, který je zvyklý na svůj určitý standard. A ten jsem nepodával, což mě mrzelo. Tímhle zápasem to samozřejmě není smazané a doufám, že výkony půjdou nahoru. Myslím, že to pořád ještě není úplně ono.

Po nevydařené partii v derby trenéři přeházeli formace, vy jste se z té první přesunul do třetí k Langhammerovi s Hromasem. Myslíte, že to byl dobrý tah?

Tak dal jsem dva góly... Nemyslím si ale, že by ten herní projev byl nějak diametrálně odlišný. Jiné to opravdu bylo jen v těch dvou vstřelených gólech.