Vítkovice potvrdily vedoucí pozici, brněnská Kometa stále čeká na výhru

Hokejisté Vítkovic s přehledem uhájili vedoucí pozici v extralize, když si v úterním 10. kole poradili doma s Mladou Boleslaví 3:0, domácí tak uspěli podruhé v řadě na svém stadiónu. Kladno zdolalo Liberec 5:3, Budějovice pokořily Vary 4:3, Litvínov v dramatickém duelu udolal Spartu 6:5 po nájezdech, Plzeň nestačila po nájezdech na Třinec 3:4, Zlín přehrál Brno 4:1 a Slavia podlehla Pardubicím 2:5.

Pavel Trnka (vpředu) se raduje se spoluhráči z Vítkovic

Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika se ujali vedení již ve 12. minutě zásluhou Hubáčka, ale poté čekali domácí diváci na gól téměř až do poloviny utkání. Přesilovku využily Vítkovice díky tečované střele, kterou vyslal od modré Kvapil a za záda Schwarze usměrnil Radim Hruška. Klid na hokejky vedoucího celku extraligy vnesl 29 sekund před koncem dvacetiminutovky Ujčík a domácí již dotáhli zápas do vítězného konce.

Slavia sice vedla po první třetině brankami Vondrky a Žižky, ale vedení promarnila a prohrála s Pardubicemi 2:5. Dokonalý obrat zahájil ve 28. minutě Libor Pivko a stejný hráč zvyšoval ve 47. minutě na 4:2. Vítěznou branku zaznamenal Petr Sýkora, brankář Dominik Hašek tak mohl se svým týmem slavit podruhé za sebou, Pražané naopak podruhé v řadě nevyhráli.

V Litvínově souboj plný zvratů

Souboj plný zvratů viděli diváci v Litvínově, kam přijela Sparta a odvezla si bod za porážku po nájezdech 5:6, přestože 49 sekund před koncem prohrávala. Autorem vyrovnácího gólu a zároveň hattricku byl hostující forvard Tomáš Netík. Vítězný nájezd proměnil František Lukeš, dvě branky v základní hrací době přidal Švarný.

Jihočeši sice prohrávali na svém ledě s Karlovými Vary již po 38 sekundách hry gólem Deje, jenže to je nepoložilo. V 10. minutě srovnal Kůrka a povedenou druhou třetinu završili v brankové dvouminutovce Vak s Mertlem. Loňský mistr se ve třetí části nevzdal, ale obrat se mu nepovedl a padl i potřetí v řadě. Dvěma brankami se blýsknul domácí útočník Tomáš Vak.

Kladenští nechali zapomenout na porážku ze Zlína a v úterý na svém ledě porazili Liberec 5:3. Přestože se hosté dostali do vedení zásluhou Hlaváče, jenž ve 46. minutě přidal ještě druhou trefu, obrat se Tygrům nepodařil. Vedoucí gól si připsal ve 48. minutě Jiří Kuchler. Definitivní tečku udělal za zápasem 29 sekund před koncem  technickým gólem Frolík.

Brněnské Rondo vidělo další prohru

Kometa stále čeká na výhru, tentokrát před svými příznivci nestačila na Zlín 1:4. Hosté po vyrovnané úvodní části rozhodli o třech bodech brankou Čecha ve 38. minutě. Vedení ještě v závěrečné dvacetiminutovce zvýraznili dvěma trefami Důrase a Balaštíka, jenž vsítil v úterý rovněž první gól Zlína.

Plzeň dokázala před svými fanoušky stáhnout dvougólové vedení Třince v rozmezí jedné minuty, ale plný bodový zisk si nepřipsala. Oceláři zvítězili na západě Čech 4:3 po samostatných nájezdech, ten vítězný zaznamenal Vojtěch Polák. Výrazný podíl na skóre měl díky dvěma trefám hostující Ladislav Kohn.

HOKEJOVÁ O2 EXTRALIGA, 10. kolo
Kladno - Liberec 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)on-line
Branky: 12. Eberle, 26. Bílek, 37. Diviš, 48. Kuchler, 60. Frolík - 10. a 46. Hlaváč, 31. D. Špaček.
Č. Budějovice - K. Vary 4:3 (1:1, 2:0, 1:1)on-line
Branky: 27. a 55. Vak, 11. Kůrka, 29. Mertl - 1. Dej, 42. Mucha, 60. Kumstát.
Vítkovice - Ml. Boleslav 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)on-line
Branky: 12. Hubáček, 27. Hruška, 40. Ujčík.
Plzeň - Třinec 3:4 SN. (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)on-line
Branky: 14. O´Brien, 42. Vampola, 43. Kubica - 15. a 32. Kohn, 6. Martenek, vítězný nájezd Polák.
Litvínov - Sparta 6:5 SN. (2:2, 1:0, 2:3 - 0:0)on-line
Branky: 18. a 57. Švarný, 1. Jánský, 22. Vopat, 57. Hübl, vítězný nájezd Lukeš - 11., 45. a 60. Netík, 8. Výborný, 45. Vykoukal.
Brno - Zlín 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)on-line
Branky: 8. J. Svoboda - 19. a 43. Balaštík, 38. Čech, 42. Důras.
Slavia - Pardubice 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)on-line
Branky: 11. Vondrka, 16. Žižka - 28. Pivko, 32. Koukal, 34. P. Sýkora, 47. Pivko.

3 : 0 Pardubice - Třinec 3 : 0 dohráno
20240424T18 : 00:00+0200