Hokejisté Plzně porazili Spartu, Kometa vyhrála na ledě mistra

Hokejisté Komety Brno vybojovali v extralize další body, když ve 13. kole soutěže vyhráli na ledě Karlových Varů 3:2 po samostatných nájezdech. Vyrovnaný zápas mezi Plzní a pražskou Spartou, jež si v létě vyměnily hlavní trenéry i brankářské jedničky, rozhodl osm minut před koncem Jaroslav Modrý. Kladno si v dalším utkání pohrálo s Litvínovem, který porazilo na jeho ledě vysoko 6:1.

Brněnský Ivan Huml

Plzeň se soubojem se Spartou dostala z výsledkové krize. Západočeši prohráli šest z předchozích sedmi duelů a především neuspěli čtyřikrát za sebou doma. K výhře nad Spartou 3:2 jim pomohl i zkušený brankář Dušan Salfický, jenž zažil návrat na plzeňský led.

Ostře sledovaným soubojem byl i zápas mezi Zlínem a Vítkovicemi a to především s ohledem na aféru mezi Balaštíkem a hostujícím Stehlíkem. Šťastnější byl nakonec Jaroslav Balaštík, jenž po zranění od vítkovického beka vynechal několik zápasů a devět minut před koncem vyrovnával na 2:2. Navíc se prosadil i při závěrečných nájezdech, vítězný gól vstřelil Petr Leška.

Pardubický brankář Dominik Hašek (uprostřed) mezi třineckými hráči Petrem Kankem (vlevo) a Vojtěchem Polákem.foto: ČTK/Jaroslav Ožana

Třinec sice vyhrál pět utkání v řadě, ale proti Pardubicím mu krutě nevyšel začátek. Už po osmi minutách Oceláři prohrávali o dvě branky, v závěru první třetiny dostali třetí gól. Dominik Hašek inkasoval pouze na začátku třetí třetiny, hosté nakonec vyhráli 5:1. První góly v dresu Východočechů slavily zámořské posily Colby Genoway a Jeff Jilsson.

Poslednímu Brnu se podařilo navázat na první vítězství v sezóně a vyhrálo i na ledě mistrovských Karlových Varů. Kometa na Západě Čech od 11. minuty vedla, ale domácí dokázali v polovině zápasu skóre otočit. Pak už ale brankáře Jiřího Trvaje nepřekonali, navíc Ludvík na začátku třetí části vyrovnal. V závěrečných nájezdech pak zaznamenal vítěznou trefu Jakub Šindel.

Šesti góly pokořili své soupeře hokejisté Kladna a Slavie. Kladno přitom v Litvínově už od sedmé minuty prohrávalo, ale pak už stříleli branky jen hosté. Kladenský kapitán Pavel Patera se na výhře 6:1 podílel dvěma góly a dvěma asistencemi. O stejné skóre se postarala Slavia v zápase s Mladou Boleslaví, když pro změnu zářil Roman Červenka. Hvězda domácího týmu vstřelila dva góly a na další tři přihrála. Dva góly zaznamenali také Daniel Branda a obránce Jiří Drtina.

Trápící se Liberec doma ukončil sérii pěti porážek v řadě a porazil České Budějovice 3:0. Hostům nepomohl ani navrátilec z Ruska Michal Mikeska. Čisté konto vychytal gólman Tero Leinonen, bodově se prosadily i zámořské posily DeSantis a Packard.

HOKEJOVÁ O2 EXTRALIGA, 13. kolo:
Zlín - Vítkovice 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)on-line
Branky: 12. Kubiš, 51. Balaštík, rozhodující nájezd Leška - 30. Svačina, 37. Burger.
Třinec - Pardubice 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)on-line
Branky: 41. Zíb - 3. P. Sýkora, 8. Jillson, 19. Genoway, 22. Koukal, 59. Nakládal.
Plzeň - Sparta 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)on-line
Branky: 16. M. Straka, 20. Vlasák, 52. Modrý - 4. J. Hlinka, 19. Ton.
K. Vary - Brno 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)on-line
Branky: 27. Pletka, 30. Košťál - 11. Pucher, 44. Ludvík, rozh. nájezd Šindel.
Litvínov - Kladno 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)on-line
Branky: 7. Hübl - 29. a 39. Patera, 19. Šmach, 34. Tomajko, 44. Eberle, 44. Kameš.
Slavia - Mladá Boleslav 6:1 (3:0, 3:0, 0:1)on-line
Branky: 5. a 25. Červenka, 18. a 39. Branda, 20. a 40. Drtina - 43. Sup.
Liberec - České Budějovice 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)on-line
Branka: 18. Víšek, 29. Klimenta, 37. Hunkes.