Rubriky:

Tipsport extraliga

Dominátor chytal jako Bůh

6. října 2009 20:22 - TŘINEC

V Třinci to byl právě ten zápas, kdy milovník hokeje viděl na vlastní oči znovu excelentní výkon legendárního Dominika Haška.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Nejúžasnější pasáž předvedl od 37. minuty, kdy začala více než pětiminutová přesilovka Třince pět na tři. Dominátor kapituloval až po čtyřech minutách a dvou vteřinách, tvrdou střelou ho překonal domácí obránce Zíb.

„V tom momentě jsem dost špatně viděl. Ucítil jsem puk na lapačce, on ji ale jenom líznul a propadl do branky nad betonem,“ popisoval jedinou kapitulaci Hašek. V té 41. minutě přišel o první nulu v letošní extralize. „Ve své kariéře nepamatuji tak dlouhé bránění se ve třech. Střel byla spousta, dalo se čekat, že některou neuvidím. Na nulu jsem ale nemyslel, pořád bylo do konce daleko. Jednou se jí dočkám a třeba na domácím ledě.“

Hašek označil dvě pasáže hry za klíčové pro konečný výsledek. Tři pardubické góly v první třetině a jen jednu inkasovanou branku při dlouhém dvojnásobném oslabení. „My i Třinec jsme měli pěknou sérii vítězných zápasů. Jedna musela skončit,“ pousmál se hrdina utkání.

Vladimír Kolář, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..