Karlovy Vary se dočkaly výhry na domácím ledě

KARLOVY VARY

Karlovarští hokejisté zvládli utkání pátého kola Tipsport extraligy na výbornou. Dlouho je "trápilo", že vyhrávají pouze na stadiónech hostů. Pouze do neděle. Podařilo se jim totiž porazit České Budějovice, které zůstávají po prohře 1:3 na dně tabulky.

První ránu zápasu vypálil po necelých třiceti vteřinách domácí Tvrdík, ale brankář Hudáček byl na správném místě. O něco později se trefil Alinč, při šanci na vyrovnání neuspěl Bělohlav, ale po teči Šimánka v polovině zápasu už Jarina kapituloval.

Poslední třetina se odehrávala v opatrném duchu, oba celky čekaly na chybu soupeře. Vary dostal do vedení Bacul, pojistku pro domácí zařídil opět Alinč. Dvouapůlminutová hra bez brankáře už Jihočechům nepomohla, prohráli popáté v řadě.

Miloš Hořava, trenér Varů: "Za nejlepší výkon v této sezóně jsme si tři body zasloužili."

Jan Neliba, trenér Budějovic: "Domácí začali hrát urputněji, jen jsme netušili, že s tím vydrží celý zápas."

Karlovy Vary vs. České Budějovice 3:1
Branky: 2. a 58. Alinč, 46. Bacul - 31. Šimánek, vyloučení 1:6, hlavní rozhodčí Husička, bez využití, 3295 diváků, třetiny 1:0, 0:1, 2:0