Tipsport extraliga

Extraligu opět vedou Vítkovice, Brno nadále ztrácí

11. října 2009 16:30 - PRAHA

Hokejisté Vítkovic vyhráli nedělní utkání 15. kola O2 extraligy nad Libercem a vrátili se na první místo tabulky. Dosud vedoucí Zlín totiž zvítězil v Mladé Boleslavi až po prodloužení. V repríze posledního finále Slavia prohrála s mistrovskými Karlovými Vary 0:3, stejně jako Kladno s Plzní. Pardubice udolaly Spartu, doma uspěly i České Budějovice. Nadále se nemůže chytit poslední Brno, které podlehlo Litvínovu.

Libor Zavoral, ČTK

Tři venkovní prohry za sebou odčinili hokejisté Vítkovice v utkání proti Liberci, který v domácí nedobytné hale zdolali 4:1. Hosté na vedoucí gól Treilleho dokázali v oslabení odpovědět, ale pak byl soupeř lepší a převahu zúročil třemi trefami. Bílí Tygři nezastavili pokles formy, z posledních osmi zápasů získali pouze tři body. Do vítkovické branky se po zranění vrátil reprezentační gólman Štěpánek.

Ohlasy ze zápasu Vítkovice - Liberec čtěte zde.

Mladá Boleslav prohrála se Zlínem 4:5 v prodloužení. Domácí si dokázali v závěru základní hrací doby vynutit prodloužení, ale v nastaveném čase rozhodl o výhře hostů v přesilové hře David Nosek. Berani však i přes výhru přišli o vedení v tabulce soutěže.

Slavia prohrála s mistrem

Mistrovské Karlovy Vary zvítězily ve druhé repríze finále minulé sezóny na ledě pražské Slavie 3:0 a oplatily Pražanům porážku z vlastního ledu z úvodu ročníku. Gólman Lukáš Sáblík, který dostává v současné době přednost před reprezentantem Lukášem Mensatorem, vychytal své druhé čisté konto v ročníku. S 51 góly nejlepší ofenzivní tým soutěže se v zápase střelecky neprosadil poprvé v sezóně. V dresu vítězů vstřelil dvě branky Václav Pletka.

V souboji dvou týmů ze dna extraligové tabulky poslední Kometa Brno nenavázala na předcházející výkony a prohrála s Litvínovem 1:3. O výsledku rozhodla poslední třetina, v níž už Brňané nestačili držet se soupeřem krok a po chybách v obraně inkasovali dva góly, na které už nedokázali odpovědět. Propast poslední Komety se po této prohře na bezprostřední sousedy v tabulce ještě zvýšila.

Ohlasy ze zápasu Brno - Litvínov čtěte zde.

České Budějovice porazily Třinec 4:2 a ukončily tak sérii čtyř porážek. Jihočechům k výhře pomohly dvě branky v přesilových hrách, o které se postaral kapitán Petr Sailer. Obránce domácích Petr Gřegořek odehrál 600. zápas v nejvyšší soutěži. V sestavě domácích opět chyběl útočník Tomáš Kůrka, který údajně v týmu skončil. Podle zástupců klubu má zdravotní potíže.

Kladno nepotvrdilo, že se jim doma daří a prohrálo s Plzní 0:3. Velkou zásluhu na výhře hostů měl brankář Dušan Salfický, který poprvé v sezóně vychytal v nejvyšší soutěži čisté konto. Západočeši dali dvě branky v přesilových hrách, třetí přidali v oslabení.

Dvě branky vstřelené v oslabení a gól v přesilovce nasměrovaly hokejisty Pardubic k výhře nad Spartou. Východočeši nakonec porazili Pražany 3:2 a potěšili tak více než deset tisíc diváků, kteří zavítali do pardubické ČEZ Areny.

15. kolo hokejové O2 extraligy:
Vítkovice - Liberec 4:1on-line
Branky: 23. Treille, 26. Sičák, 44. Ujčík, 46. Hubáček - 25. J. Moravec.
Slavia - K. Vary 0:3on-line
Branka: 14. a 43. Pletka, 32. Košťál.
Č. Budějovice - Třinec 4:2on-line
Branky: 5. a 29. Sailer, 9. M. Hudec, 46. Gulaš - 7. Tomas, 21. Kohn.
Brno - Litvínov 1:3on-line
Branky: 8. Šindel - 30. Jánský, 49. V. Hübl, 53. Lukeš.
Mladá Boleslav - Zlín 4:5 po prodl.on-line
Branky: 2. Boháč, 37. Pabiška, 43. R. Král z trestného střílení, 59. J. Kasík - 5. Galvas, 33. M. Čech, 34. Leška, 46. Balaštík, 65. Kollár.
Kladno - Plzeň 0:3on-line
Branky: 5. Tvrdík, 22. Kracík, 38. Straka.
Pardubice - Sparta 3:2on-line
Branky: 18. Pivko, 38. P. Sýkora, 44. Starý - 3. Ručinský, 52. Výborný.