Rubriky:

Tipsport extraliga

Českobudějovický hokejista Kůrka byl vyměněn do Slavie za Micku

15. října 2009 17:50 - ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRAHA

Hokejový útočník Tomáš Kůrka odchází z Českých Budějovic do pražské Slavie. Výměnou za něj putuje na jih Čech Tomáš Micka. O výměně informoval HC Mountfield na svých oficiálních internetových stránkách.

Reprezentant Kůrka je v současné extraligové sezoně nejproduktivnějším hráčem Českých Budějovic, od 14. kola však v sestavě mužstva chyběl. Oficiálně ze zdravotních důvodů, poté však vyšlo najevo, že skutečnou příčinou byla jednání o jeho výměně do jiného klubu.

"Důvodem odchodu osmadvacetiletého forvarda byl fakt, že v Českých Budějovicích již nadále působit nechtěl, což mělo výrazný vliv na atmosféru uvnitř týmu," uvedl jihočeský klub.

Kůrkovi navíc 30. listopadu končila ve stávajícím působišti smlouva. Před sezónou totiž nechtěl souhlasit se snížením kontraktu a klub jej poslal na farmu do prvoligového Tábora. Obě strany se nakonec dohodly na kompromisu, jehož součástí bylo i zkrácení smlouvy.

"Druhým důvodem odchodu byla skutečnost, že v průběhu listopadu již žádná jiná výměna zřejmě nebyla možná," přiznali zástupci Českých Budějovic.

Prioritou bylo angažmá v KHL

Hráčův zástupce Jaromír Henyš řešil další budoucnost svého klienta celý týden. Původně to vypadalo, že jeho prioritou je angažmá v Kontinentální lize. "Tamní kluby o Tomášovi dobře vědí. Zájem byl, registroval ho můj kolega Vladimír Vůjtek mladší. Ale Tomáš očekává s manželkou narození potomka, rozhodl se, že prozatím bude pokračovat doma," řekl Henyš na webu hokej.cz.

O Kůrku se zajímaly i další extraligové celky, mezi nimiž údajně byly i Sparta nebo Liberec. "Bylo jich šest. Vláďa Růžička (šéf Slavie) k tomu přistoupil velice seriózně, jednal přímočaře. Zatímco jiné kluby měnily stanoviska a nabízely různé hráče jako protihodnotu, Růžičkovy představy byly jasné od začátku," podotkl Henyš.

Oba hráči by se v nových dresech měli poprvé představit v neděli. Micka by měl za České Budějovice nastoupit v domácím zápase proti Plzni, Kůrka, jenž v novém působišti podepsal smlouvu do konce sezóny, v derby proti Spartě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..