Vítkovice prohrály s Třincem nájezdy, Sparta znovu nestačila na Slavii

V čele extraligy zůstávají i po 17. kole hokejisté Vítkovic, ačkoliv prohráli v "ocelářském derby" s Třincem 4:5 po samostatných nájezdech. Vítkovice dokázaly na začátku třetí třetiny stáhnout čtyřbrankovou ztrátu, ale v nájezdech se radovali hosté. Derby pražských "S" i podruhé v sezóně vyhrála Slavia, tentokrát se radovala z vítězství 3:2 na ledě Sparty.

Radost hokejistů Třince

Třinec si v pátek zastřílel proti Mladé Boleslavi (5:1) a skvěle začal také v Ostravě. Už během prvních devíti minut hosté překonali navrátilce Jakuba Štěpánka dvakrát a ve druhé třetině přidali další dva zásahy. Až za stavu 0:4 se Vítkovice vzpamatovaly a na konci druhé třetiny snížily.

Na začátku třetí části pak svěřenci Aloise Hadamczika předvedli brankový uragán. Během prvních pěti minut nastříleli tři góly a vyrovnali skóre. Nakonec tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Hned v úvodu překonal Štěpánka Vojtěch Polák, po něm se radoval i jeho spoluhráč Polanský.

Sparta si v pátek smlsla na nováčkovi z Brna, ale se Slavií prohrála i druhé pražské derby letošní sezóny, tentokrát 2:3 na vlastním ledě. Po souboji krále kanadského bodování ze Slavie Romana Červenky a druhého Tomáše Netíka ze Sparty se nakonec radoval Červenka, oba hráči nasbírali po dvou asistencích.

Devět branek i ve Zlíně a Pardubicích

Naprosto shodným výsledkem skončilo i utkání mezi Zlínem a Litvínovem. Hosté do poloviny zápasu dotahovali náskok soupeře, ale pak během šesti minut skóre otočili. Devět minut před koncem svým druhým gólem v zápase vyrovnal Balaštík a rozhodovaly rovněž nájezdy. Vítěznou trefu zaznamenal litvínovský Viktor Hübl.

Devět branek viděli fanoušci i v Pardubicích, kde domácí tým porazil Liberec 5:4. Nechybělo přitom mnoho, aby i tady musely o výsledku rozhodnout nájezdy. Ještě necelou minutu před koncem byl totiž stav nerozhodný, když rozhodčí nařídili trestné střílení ve prospěch domácího týmu. A Rostislav Špirko jej bezpečně proměnil.

Plzeň vyhrála popáté v řadě

Hokejisté Plzně vyhráli páté utkání v řadě, když na ledě Českých Budějovic zvítězili 3:1. Hosté vedli už o tři branky zásluhou Adamského, Dobrovolného, a Tvrdíka, za domácí dokázal ve druhé třetině zkorigovat jen Petr Sailer.

Teprve druhé tříbodové výhry v sezóně se dočkali hokejisté Komety Brno. Nováček extraligy si po výhře nad Libercem připsal i skalp Kladna, které zdolal 4:1. Domácí sice prohrávali po gólu Patery, ale pak vzali osud utkání do rukou zkušení Roman Erat a Jiří Dopita a skóre otočili. I nadále ale Kometa zůstává v tabulce beznadějně poslední.

Mladá Boleslavi porazila i podruhé v sezóně úřadujícího mistra z Karlových Varů, tentokrát doma 4:2. Západočeši prohráli po třech předešlých výhrách a pěti utkáních, ve kterých bodovali. Hosté se vzpamatovali až při čtyřbrankové ztrátě a to už bylo příliš pozdě.

Hokejová O2 extraliga - 17. kolo:
Kometa Brno - Kladno 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)ON-LINE
Branky: 21. a 39. Erat, 50. Dopita, 55. J. Novák - 19. Patera.
Pardubice - Liberec 5:4 (0:0, 3:2, 2:2)ON-LINE
Branky: 34. a 49. P. Sýkora, 23. Cetkovský, 34. Zohorna, 60. Špirko - 31. Hlaváč, 35. Hunkes, 52. Čakajík, 57. Víšek.
Vítkovice - Třinec 4:5 po sam. nájezdech (0:2, 1:2, 3:0 - 0:0)ON-LINE
Branky: 39. Ujčík, 42. Kvapil, 43. Burger, 45. Stehlík - 8. a 25. M. Růžička, 9. Polanský, 28. Hrabal, rozh. nájezd Polák.
Zlín - Litvínov 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 2:1, 0:2 - 0:0)ON-LINE
Branky: 30. a 51. Balaštík, 2. Vlach, 19. Balán - 25. a rozhodující nájezd Hübl, 18. Lukeš, 43. Jenáček, 49. Trávníček.
České Budějovice - Plzeň 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)ON-LINE
Branky: 37. Sailer - 10. Adamský, 28. Dobrovolný, 32. Tvrdík.
Sparta Praha - Slavia Praha 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)ON-LINE
Branky: 28. Gulaši, 53. Langhammer - 26. Žižka, 46. Vondrka, 49. Havel.
Mladá Boleslav - Karlovy Vary 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)ON-LINE
Branky: 24. Bahenský, 39. T. Sýkora, 42. Nouza, 46. Macho - 50. Hluchý, 52. Kristek.