Vítkovice zvládly přestřelku s Kometou, Pardubice přišly o Haška

Dvacátým kolem pokračovala v neděli hokejová O2 extraliga. Hráči Třince potvrdili pozici lídra, kterou vybojovali v pátek, a získali další tři body v utkání s Karlovými Vary. Divoký průběh nabídl zápas v Brně, kde Kometa neudržela vedení nad druhými Vítkovicemi a nakonec prohrála 4:5. Zápas v Českých Budějovicích nedohrál brankář Pardubic Dominik Hašek, který musel být kvůli zranění ve 14. minutě střídán.

Vítkovický Petr Hubáček překonává brankáře Komety Brno Jiřího Trvaje.

Bez branek se odehrála první třetina v Brně, ve druhé části se ale spustila přestřelka. Kometa nejprve využila oslabení Vítkovic a ujala se vedení po trefě Selingra. Hosté ještě před polovinou utkání srovnali díky Hubáčkovi, domácí ale za chvíli opět vedli gólem Šindela. Za pár chvil ale bylo opět vyrovnáno po střele Hrušky. Vzápětí domácí poodskočili o dvě branky po trefách Dlouhého a Dopity, manko ale záhy snížil Burger a v úvodu třetí části vyrovnal Ujčík. Hosté se poprvé dostali do vedení na začátku poslední desetiminutovky a Klimkova dorážka byla nakonec vítězná.

V Třinci se začalo hrát nejpozději, o to rychleji se ale měnilo skóre. Karlovarští museli do třech a dvojitou výhodu zužitkoval bez okolků Bonk. Hosté pak převzali aktivitu, která však k vyrovnání nevedla, a naopak sami podruhé inkasovali z hole Květoně. Ještě do první přestávky se podařilo hostům snížit zásluhou Kristka, hned v úvodu druhé třetiny ale opět inkasovali po trefě Růžičky. V závěru druhé třetiny to bylo opět jen o gól, když se prosadil Zucker. Domácí se ale nakonec vítězství dočkali, pojistku přidal v závěru utkání Kanko.

Sparta prohrála počtvrté v řadě

Na ledě Sparty se dlouhodbě nedařilo hokejistům Zlína, v neděli ale kouzlo holešovické arény na hráče PSG neúčinkovalo. Hosté si v první třetině vypracovali dvoubrankový náskok zásluhou Záhorovského a Rachůnka a po bezbrankové prostřední části se prosadili znovu ve třetí třetině, kdy se trefil Balaštík. Zlín tak udržel kontakt s čelní částí tabulky, Sparta si naopak připsala čtvrtou porážku v řadě.

Až v závěru první třetiny se dočkali gólu diváci v Českých Budějovicích, důvod k radosti ale měli hosté z Pardubic. Po jednozápasové pauze se vrátil hladový na led Petr Sýkora, který překonal brankáře Turka dělovkou při hře 4 na 4. Úvod druhé třetiny přinesl smršť, při níž Východočeši během 72 sekund vstřelili další tři branky a domácí se vzmohli jen na čestný gól, který ve třetí třetině vsítil Šimánek. Výhru Pardubic ale zkalilo zranění Dominika Haška, který byl kvůli problému v oblasti třísla střídán ve 14. minutě a ihned odjel na vyšetření.

Na Kladně nepadl gól, rozhodl až nájezd Vrbaty

Slibný nástup předvedli hokejisté Slavie v Plzni. Pražané se v 5. minutě ujali vedení brankou Tomáše Kůrky, který při zakončení situace 2 na 1 nedal Salfickému šanci, a ve 13. minutě pojistil vedení hostů Červenka. Domácím se podařilo zmírnit ztrátu v závěru druhé části, kdy snížil Scofield, a před koncem třetí části zařídil prodloužení Straka. Vítězství a dva body ale nakonec přece jen získali hosté, ve 4. minutě nastavení dorážel zblízka za Salfického záda Drtina.

S jednobrankovým náskokem odcházeli po úvodní části do kabin hokejisté Litvínova, jimž zajistil náskok nad Libercem Trávníček. Ještě před polovinou zápasu domácí vedli už o dva góly, když se před Pincem prosadil Švarný, Bílí tygři ale kontrovali kontaktním gólem DeSantise, na nějž ale ještě před přestávkou odpověděl Černý. Ve třetí třetině znovu snížil Klimenta, Litvínov ale znovu poodskočil po gólu Trávníčka a týž hráč přidal v 57. minutě pátý gól domácích a zkompletoval tak hattrick. Porážku Liberce v závěrečné minutě již jen zmírnil úspěšným trestným střílením Bartovič.

Ani jediné branky se za 65 minut hry nedočkali příznivci hokeje na kladenském stadiónu a o vítězi duelu s Mladou Boleslaví tak rozhodovaly až samostatné nájezdy. V nich nakonec uspěli hosté, dva body zařídil Vrbata.

<tbody><tr class="invert"><td colspan="2"><strong>Hokejová O2 extraliga - 20. kolo</strong></td></tr><tr class="highlight"><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/158504-hokejiste-vitkovic-otocili-divoky-zapas-v-brne.html">Kometa Brno - Vítkovice 4:5</a></strong></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=8561" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td colspan="2"><strong>Branky:</strong> 25. Selingr, 30. Šindel, 36. Dlouhý, 37. Dopita - 28. Hubáček, 33. Hruška, 39. Burger, 43. Ujčík, 53. Klimek.</td></tr><tr class="highlight"><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/158507-pardubice-vyhraly-v-ceskych-budejovicich-ale-prisly-o-haska.html">České Budějovice - Pardubice 1:4</a></strong></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=8562" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td colspan="2"><strong>Branky:</strong> 48. Šimánek - 20. Sýkora, 22. Starý, 23. Cetkovský, 24. Pivko.</td></tr><tr class="highlight"><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/158498-trapeni-sparty-se-prohlubuje-zlin-se-na-vyhru-3-0-ani-nenadrel.html">Sparta Praha - Zlín 0:3</a></strong></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=8563" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td colspan="2"><strong>Branky:</strong> 4. Záhorovský, 13. Rachůnek, 49. Balaštík.</td></tr><tr class="highlight"><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/158501-slavia-vyhrala-v-plzni-novic-kurka-ziskal-dva-body.html">Plzeň - Slavia Praha 2:3 v prodl.</a></strong></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=8565" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td colspan="2"><strong>Branky:</strong> 38. Scofield, 57. Straka - 5. Kůrka, 13. Červenka, 64. Drtina.</td></tr><tr class="highlight"><td><strong>Kladno - Mladá Boleslav 0:1 po sam. nájezdech</strong></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=8566" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td colspan="2"><strong>Branka:</strong> rozhodující sam. nájezd Vrbata.</td></tr><tr class="highlight"><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/158510-travnicek-zaridil-hattrickem-vyhru-litvinova-nad-libercem.html">Litvínov - Liberec 5:3</a></strong></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=8567" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td colspan="2"><strong>Branky:</strong> 18. Trávníček, 28. Švarný, 37. Černý, 54. Trávníček, 57. Trávníček - 30. DeSantis, 49. Klimenta, 60. Bartovič.</td></tr><tr class="highlight"><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/158509-trinec-zdolal-mistra-a-zustal-na-spici-extraligy.html">Třinec - Karlovy Vary 4:2</a></strong></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=8564" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td colspan="2"><strong>Branky:</strong> 4. Bonk, 15. Květoň, 21. Růžička, 58. Kanko - 20. Kristek, 37. Zucker.</td></tr></tbody>