Tipsport extraliga

Vedoucím týmům se nedařilo, Vary předvedly neuvěřitelný obrat v Litvínově

1. listopadu 2009 15:02 - PRAHA

Vítkovice, Třinec, Pardubice. Ani jeden z vedoucího tria nedokázal ve 22. kole hokejové O2 extraligy vyhrát. Vedoucí Vítkovice nezvládly dobře rozehraný zápas na Slavii a po nájezdech padly. Třinci sebrala všechny body Sparta, která se pod novým koučem Volkem zvedá. Pardubice pak prohrály na ledě posledního Brna. Málo vídaný obrat předvedly Karlovy Vary, které v Litvínově ještě deset minut před koncem prohrávaly o tři branky, nakonec ale vezou domů tři body.

Michaela Říhová, Právo

Vedoucí Vítkovice dorazily na Slavii bez zraněné gólmanské jedničky Štěpánka, v brance tak dostal šanci Šindelář. Po sedmi minutách vedli hosté už 2:0, čímž vyhnali z branky Nerudu, jehož místo zaujal Furch.

Hadamczikův tým vedl v zápase o dvě branky hned třikrát, náskok ale nikdy nedokázal udržet. Mimo jiné i proto, že svůj třetí zápas ve slávistickém dresu oslavil třetím gólem Tomáš Kůrka. Za stavu 4:4 dospěl duel do prodloužení a následných samostatných nájezdů. V nich jako jediný uspěl Růžička a dokonal vítězný obrat Pražanů. Slavia tak po třech domácích prohrách konečně zabrala.

Volek slaví se Spartou další triumf

K duelu dvou trápících se týmů dorazila do Českých Budějovic Mladá Boleslav. A start jí vyšel parádně. Již v šestnácté minutě vedli Středočeši po trefách Fabuše 2:0. Domácí ale nesložili zbraně a ještě do první přestávky snížili. Na začátku třetí části už Jihočeši dokonce vedli 4:2, náskok ale neudrželi. Boleslav zásluhou Pabišky a Macha vyrovnala a za stavu 4:4 následovalo prodloužení. V něm po jednatřiceti vteřinách svým druhým gólem rozhodl českobudějovický Veselý.

Sparta v pátek pod novým koučem Volkem vyhrála v Karlových Varech, v Třinci ale už po dvou minutách musela dotahovat náskok Ocelářů. Ještě na začátku třetí třetiny byl stav nerozhodný 3:3 a vypadalo to na drama do posledních vteřin. Pak ale Sparta třikrát udeřila a slaví výhru 6:3. David Volek i svůj druhý extraligový zápas na postu hlavního kouče úspěšně zvládl.

David Výborný ze Sparty v souboji o puk s Davidem Květoňem z Třince (v bílém).David Výborný ze Sparty v souboji o puk s Davidem Květoňem z Třince (v bílém).foto: ČTK/Jaroslav Ožana

Po zaváhání vedoucích Vítkovic i druhého Třince se mohly v případě výhry do čela vyhoupnout Pardubice. A čekalo se, že na ledě posledního Brna se jim tom povede. Zvlášť když Východočechy poslal v 28. minutě do vedení Starý. Čtyři vteřiny před koncem druhé třetině ale srovnal v dvojnásobné přesilovce Šindel, aby v posledním dějstvím rovněž v početní výhodě otočil Dopita. Na konečných 3:1 upravil gólem do prázdné branky Erat. Kometa zaznamenala čtvrtou výhru po základní hrací době.

Neuvěřitelný obrat Varů v Litvínově

Karlovy Vary už v Litvínově nevedl jako hlavní kouč Josef Paleček, kterého vedení klubu v sobotu odvolalo. Hosté se sice v první třetině dostali do vedení, pak ale Chemici čtyřmi trefami skóre otočili. Jeden zásah si připsal i Robert Reichel, který nastoupil ke svému pětistému zápasu v nejvyšší české soutěži.

Když deset minut před koncem upravil na 5:2 pro Chemiky Jenáček, na výhru hostů by si vsadil jen málokdo. Jenže pak v 51. minutě snížil Melenovský, minutu po něm se prosadil Dej a za další tři minuty srovnal Košťál. Stejný hráč pak v předposlední minutě dokonal neuvěřitelný a málo vídaný obrat.

Zlín se po výhře v Kladně dotáhl na první Vítkovice

Zaváhání vedoucího trojlístku dokázal využít Zlín, který vyhrál v Kladně 2:1. Ševci vedli po brankách Důrase s Balánem 2:0, za domácí stačil už jen pětadvacet vteřin zkorigovat na konečných 1:2 Martin Frolík. Venerův soubor se tak bodově dotáhl na první Vítkovicemi, za kterými je jen vinou horšího skóre.

Plzeň po slepených brankách Bomersbacka a Vlasáka z úvodu druhé třetině držela dvougólový náskok ještě v poslední třetině, nakonec ale na výhru nedosáhla. Po zásazích Podkonického s Jarešem dospěl duel do prodloužení, ve kterém navíc Západočeši hráli dlouhé oslabení po trestu do konce zápasu pro Vlasáka. Po třiceti čtyřech vteřinách zajistil Tygrům bod navíc Podkonický.

HOKEJOVÁ O2 EXTRALIGA, 22. kolo:
Slavia - Vítkovice 5:4 po sam. nájezdechon-line

Branky: 19. Kůrka, 35. Havel, 47. Kadlec, 49. a rozh. nájezd Růžička - 6. Burger, 7. Hubáček, 33. Klimek, 46. Hubáček.

Kometa Brno - Pardubice 3:1on-line
Branky: 40. Šindel, 47. Dopita, 59. Erat - 28. Starý.
Č. Budějovice - Ml. Boleslav 5:4 po prodl.on-line
Branky: 19. a 41. Veselý, 24. Květoň, 32. Gulaš, 61. Vak - 2. a 16. Fabuš. 44. Pabiška, 48. Macho.
Třinec - Sparta 3:6on-line
Branky: 2. Martynek, 29. Polák, 41. Kohn - 16. Podlešák, 27. Vykoukal, 28. a 51. Ton, 42. Výborný, 44. Netík.
Kladno - Zlín 1:2on-line
Branky: 60. Frolík - 20. Důras, 36. Balán.
Litvínov - K. Vary 5:6on-line
Branky: 8. Vopat, 11. a 50. Jenáček, 16. Lukeš, 30. Reichel - 8. Němec, 42. Kuběna, 51. Melenovský, 52. Dej, 55. a 59. Košťál.
Plzeň - Liberec 2:3 po prodl.on-line
Branky: 23. Bomersback, 24. Vlasák - 49. a 61. Podkonický, 52. Jareš.