Rubriky:

Tipsport extraliga

ČT:Pardubický obvod tvrdí, že hokejový Eaton dluží městu miliony

2. listopadu 2009 20:32 - PARDUBICE

Úřad prvního pardubického obvodu tvrdí, že hokejový klub Eaton Pardubice dluží městu milióny korun. Prý roky neodváděl pětiprocentní poplatek ze vstupného tak, jak to podle vyhlášky dělaly ostatní celky. Klub trvá na tom, že žádné peníze nedluží. O sporu v pondělí informovala Česká televize, podle níž městský obvod Pardubice I v této souvislosti uvažuje mimo jiné i o exekuci.

 

Petr Hloušek, Právo

"Já to nemohu pochopit. Jestliže si tu povinnost plnily i kluby, které jsou podstatně menší, tak se domnívám, že stejně by si měli splnit povinnost i hokejisté," řekla České televizi starostka obvodu Pardubice I Hana Tomanová.

Politici sice poplatky ze vstupného letos zrušili, ovšem obvod trvá na tom, že hokejový klub musí zaplatit za poslední tři roky, kdy ještě vyhláška platila. "Za to období do zrušení vyhlášky poplatková povinnost platí a městské obvody jsou povinny místní poplatky vyměřit," uvedl tajemník pardubického magistrátu Martin Růžička.

Hokejový klub v oficiálním vyjádření uvedl, že městu ani městskému obvodu žádné peníze nedluží.

"V případě neuhrazení poplatků můžeme základ poplatku zvýšit až na trojnásobek, můžeme přistoupit i k exekuci," řekla ČT správkyně daně obvodu Pardubice I Martina Tomanová.

O podrobnostech sporu odmítá hovořit jak vedení hokejového klubu, tak i úředníci. Podle ČT jsou vázáni mlčenlivostí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..