Rubriky:

Tipsport extraliga

Hadamzcik vyfasoval pokutu za kritiku sudího

23. září 2003 19:50 - PRAHA

Pokutu 10 tisíc korun dostal kouč hokejové Sparty Alois Hadamczik za kritiku výkonu rozhodčího Boliny bezprostředně po nedělním extraligovém utkání s Třincem. Finační postih za něj ale uhradí klub.

 

Internet

"Bolina pískal tak, že se každý cítil ukřivděný. Hráči nevěděli, co si na ledě mohou dovolit. Nejdřív pustil fauly na nás, a pak netrestal zákroky, co děláme my. Jeho vinou narůstala na ledě nervozita a nevraživost mezi hráči," tvrdil Hadamczik po vítězství svého týmu 5:3.

"Ze strany trenéra Hadamczika došlo k porušení článku rozpisu soutěže, který v den soutěže nedovoluje vyjadřovat se k výkonům sudích," objasnil ředitel extraligy Stanislav Šulc. "Pokutu za Hadamczika zaplatíme, už jen proto, že jsme podpořili jeho názor a souhlasili s ním, byť nám bylo jasné, že ten postih hrozí," uvedl sparťanský ředitel Luboš Koželuh.

Jednat se bude i o třineckém asistentovi

Disciplinární komise bude ještě řešit chování asistenta třineckého trenéra Aleš Macha, jenž měl sudího Bolinu hrubě urazit při odchodu z ledu, když jej podle zápisu o utkání nazval "zkurvysynem".

Šéf komise rozhodčích Halas si ve středu spolu se Šulcem prohlédnou videozáznam z nedělního zápasu a jestliže shledají, že se Bolina dopustil při řízení chyb v rozhodování, nemine ho finanční pokuta či odebrání delegací na další zápasy.

Martin Kézr

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..