Rubriky:

Tipsport extraliga

Bourajícího Ujčíka Sparta přísně potrestá

24. září 2003 10:56 - PRAHA

Hokejista Viktor Ujčík čelí po své nedělní havárii na motocyklu tvrdé kritice ze strany svého zaměstnavatele. Vedoucí funkcionáři Sparty jsou připraveni udělit jednatřicetiletému útočníkovi klubový trest za porušení jednoho z bodů hráčské smlouvy. Hráči se podle něj mají vyhýbat riskantním činnostem.

 

Internet

Hokejistu navíc nemine policejní vyšetřování nehody, kterou zřejmě zavinil. Ujčík na motorce Honda 600 nezvládl v lese nedaleko Telče pravotočivou zatáčku, vjel do protisměru a čelně narazil do protijedoucího vozu Škoda Favorit. Vyšetření v jihlavské nemocnici poté prokázalo komplikovanou zlomeninu zápěstí, a hokejista se nevyhne operaci.

"Ještě měl na noze ortézu po zranění kotníku a dělá takové blbiny na motorce," ulevil si ředitel Sparty Luboš Koželuh poté, co se dozvěděl o Ujčíkově nehodě. "Vím, že mi to neprojde, musím nést odpovědnost za své chování," pochopil hráč.

Hadamczik Ujčíka varoval už v Třinci

Ujčíkův malér otrávil i sparťanského kouče Aloise Hadamczika. "Pamatuji, že podobnou bouračku měl už kdysi v Třinci a již tenkrát jsem mu říkal, že si musí uvědomit, že ho živí hokej a ne jízda na motorce, jenže pro něj je ta rychlost za řidítky zřejmě drogou. Jako trenér to beru tak, že jsem trochu zbytečně ztratil hráče a je na vedení klubu, aby situaci řešilo," doplnil kouč Alois Hadamczik.

"Důležitější než nějaký postih je ale nyní Ujčíkovo vyléčení. První zprávy o jeho zdravotním stavu z Jihlavy byly optimističtější, než máme nyní. Problém s rukou vše komplikuje," říkal ustaraně Koželuh.

Martin Kézr

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..