Tipsport extraliga

Zlín nestačil na Slavii, Vítkovice vyhrály ve Varech a jsou znovu v čele

20. listopadu 2009 16:45 - PRAHA

Pokračující boj o vedení v tabulce nabídl v pátek zbývající program 25. kola hokejové O2 extraligy. Zlín prohrál na vlastním ledě s pražskou Slavií 1:3 a přišel tak o pozici lídra soutěže, kam se opět posunuly Vítkovice po vítězství 5:1 v Karlových Varech. Třetí v tabulce zůstávají po výhře nad Kladnem Oceláři z Třince o bod před Pardubicemi, na pátou příčku si polepšila pražská Slavia.

Jan Sokol, ČTK

Slavia vyhrála pět zápasů za sebou a na ledě Zlína svoji sérii ještě rozšířila. Na trefu Köhlera ještě v první třetině odpověděl David Hruška a na začátku druhé třetiny domácím poprvé nevyšel úkol uhlídat Romana Červenku. Slávistický fenomén podruhé udeřil ještě tři minuty před koncem a sesadil Zlín z čela tabulky.

Staronovým lídrem jsou tak opět hokejisté Vítkovic, kteří uspěli v Karlových Varech. Na dvě branky Marka Kvapila navázali hosté ve třetí třetině dalšími třemi góly, zatímco Energii už se brankáře Šindeláře překonat nepodařilo. Karlovy Vary tak stále marně hledají pohodu v nové KV Areně, kde dosud vyhráli jen pět zápasů ze čtrnácti.

Somík skóroval v Mladé Boleslavi už po devíti vteřinách

Třinec byl proti trápícímu se Kladnu v pozici jasného favorita a tu potvrdil i bez zraněného brankáře Tomáše Duby. Jeho náhradník Hamerlík kapituloval pouze na konci druhé třetiny po střele Mikulíka, Třinec vyhrál zápas 3:1. Kladno je nejhorším týmem extraligy za posledních jedenáct kol, k čemuž přispěla také stále trvající série šesti proher za sebou. Během ní navíc Středočeši vstřelili jen šest branek.

Statečně bojující Mladá Boleslav přivítala Pardubice, ale už po devíti vteřinách inkasovala z hole Radovana Somíka. Navíc domácí dostali v první třetině ještě další dva góly a tříbrankovou ztrátu marně doháněli. Pabiška sice na začátku druhé třetiny snížil, ale Kanaďan Pineault ve třetí části vrátil Východočechům luxusní náskok.

Mladoboleslavský Lukáš Pabiška před brankářem Pardubic Martinem RůžičkouMladoboleslavský Lukáš Pabiška před brankářem Pardubic Martinem Růžičkoufoto: Právo/Michaela Říhová

Litvínovu se proti Plzni v poslední době dařilo, když soupeři nepustil ani jediný bod již čtyři vzájemná utkání. Tentokrát ale vydržel držet krok jen necelé dvě třetiny. Plzeň totiž po druhé přestávce nasázela v rozmezí  deseti minut tři branky a bylo po zápase. Jan Benda na tři góly přihrál, Lukáš Hvila si připsal gól a dvě asistence.

HOKEJOVÁ O2 EXTRALIGA - 25. kolo:
Třinec - Kladno 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) ON-LINE
Branky: 15. Bonk, 51. M. Růžička, 57. Peterek - 40. Mikulík.
Mladá Boleslav - Pardubice 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)ON-LINE
Branky: 22. Pabiška, 58. Fabuš - 1. Somík, 11. Klejna, 20. Cetkovský, 46. Pineault.
Litvínov - Plzeň 2:6 (0:0, 1:2, 1:4)ON-LINE
Branky: 26. Černý, 54. Kubinčák - 25. Adamský, 35. Modrý, 42. Straka, 50. Vlasák, 52. Hvila, 58. Dvořák.
Karlovy Vary - Vítkovice 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)ON-LINE
Branky: 17. Skuhravý - 4. a 34. Kvapil, 46. Krenželok, 57. Burger, 58. R. Hruška.
Zlín - Slavia Praha 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)ON-LINE
Branky: 10. Köhler - 22. a 57. Červenka, 17. D. Hruška.