Rubriky:

Tipsport extraliga

Vlasák si vstupu do Klubu hokejových střelců hodně váží

28. listopadu 2009 12:09 - PLZEŇ

Trojnásobný mistr světa Tomáš Vlasák se v pátek stal 53. členem Klubu hokejových střelců deníku Sport. Svou 250. brankou v součtu v nejvyšší soutěži a české reprezentaci navíc rozhodl o výhře Plzně v 28. kole extraligy nad Kladnem 5:4, takže měl dvojnásobný důvod k radosti.

"Téhle ankety si moc vážím, protože člověk musí nastřílet góly a jediný, kdo mu k tomu může pomoci, jsou spoluhráči. Nejsou tam žádné další vlivy. Nikdo to nehodnotí a záleží to na samotném hráči. Já děkuji spoluhráčům a jsem rád, že jsem se tam dostal," řekl po utkání novinářům Vlasák.

Čtyřiatřicetiletý útočník si jubilejní trefu připsal při přesilovce v 53. minutě, kdy se z prostoru levého kruhu trefil přesně do pravého horního rohu branky. "Martin Straka mě krásně našel, a že byl gól vítězný, je takový bonbónek. Samozřejmě jsem rád, že to mám za sebou," oddechl si Vlasák, že se čekání nijak dlouho neprotahovalo.

Levé křídlo prvního útoku Západočechů si vzápětí po zaznamenání branky dojelo pro kotouč, aby si ho mohlo na památku schovat. "Mám doma takový pokojíček trofejí a dresů, takže tam bude jeho místo," plánoval si Vlasák, který čekal na jubilejní zápis pouze jeden zápas, přesto již pociťoval mírnou nervozitu.

"Věděl jsem o tom. Už minule v Brně jsem měl hodně šancí, ale chtěl jsem to až moc. Pak jsem si řekl, že se musím uklidnit, že to přijde. Že to vyšlo dnes, je super. Víte, jak to je. Každý mi to připomínal, a teď už je to za mnou," prohlásil druhý nejproduktivnější hráč Plzně.

Zkušený technický hráč si zahrál ve všech ceněných evropských ligách a poznal i NHL. Do Klubu střelců se mu ale z ligových soutěží započítávají pouze branky dosažené v Litvínově, Slavii a v současném působišti Plzni.

Bývalý reprezentant zavzpomínal i na svůj vůbec první gól. "Bylo to v Budějovicích a konkrétně Edovi Turkovi mezi nohy," vrátil se k ročníku 1993/94 Vlasák, jenž tehdy působil na severu Čech v Litvínově.

Za nejdůležitější zásah kariéry ale po dlouhém rozmýšlení označil reprezentační branku z finále mistrovství světa v roce 2000 v Petrohradu. "Když bych měl jeden vybrat, tak asi ten. Byl důležitý, protože byl z vyhraného finále. Vzpomínám si, že jsem měl krásný pocit a byl jsem rád, že jsem ho v reprezentaci dal," řekl Vlasák, kterému se příliš nechtělo plánovat, kolik branek ještě ve své kariéře přidá.

"Necháme to zatím, jak to je. Teď to neřeším. Především děkuji spoluhráčům. Určitě je čeká nějaká svačina," vykroutil se z odpovědi odchovanec pražské Slavie, který hrál i za finskou Hämeenlinnu, v NHL za Los Angeles i na farmě v AHL za Lowell, ve Švýcarsku za Ambri/Piottu, v Rusku za Omsk a Kazaň a také ve Švédsku za Linköping.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..