Plzeň roznesla i Budějovice, Třinec zdolal v derby Vítkovice

Ve 30. kole hokejové extraligy se v pátek utkaly dva týmy s aktuálně nejlepší formou, přičemž Plzeň po vítězství 5:1 nad Českými Budějovicemi prodoužila svoji skvělou bilanci a poskočila už na druhou příčku tabulky. V severomoravském derby porazil Třinec vedoucí Vítkovice 4:0, v souboji pražských "S" byla po výhře 3:1 úspěšnější domácí Slavia.

Radost plzeňských hokejistů po vstřelení branky

Plzeň bodovala už v devíti zápasech za sebou a sedm z nich vyhrála. Českým Budějovicím navíc domácí nasázeli pět branek, přitom tolik Jihočeši inkasovali za posledních pět zápasů dohromady. Plzeň k vítězství režírovali Martin Straka a Petr Vampola, oba nastříleli po dvou gólech.

Derby pro Slavii a Třinec

Slavii se od října nedařilo v domácím prostředí, ale proti Spartě měla tradičně o motivaci navíc. A po brankách Beránka a Kůrky si sešívaní ve druhé třetině vypracovali dvoubrankové vedení. Čtyři minuty před koncem sice Sparta zásluhou Broše snížila, ale do prázdné brány nakonec stvrdil výhru Slavie obránce Petr Kadlec. První derby noví trenéři Sparty David Volek - Miloš Holaň prohráli.

Třinec v předchozích zápasech doma už 123 minut neskóroval, ale v derby s Vítkovicemi protrhl střeleckou smůlu už po sedmi minutách Ladislav Kohn. Další branku přidal ve druhé třetině Petr Kanko a dvakrát se poté trefil Jiří Polanský. Brankář Tomáš Duba si po vítězství 4:0 připsal první čisté konto v sezóně.

V souboji posledních Kladno otočilo zápas s Brnem

Hokejisté Kladna třikrát za sebou prohráli venku, proti Kometě Brno však chtěli za každou cenu uspět. Jenže bez distancovaného kapitána Patery prohrávali už v osmé minutě o dvě branky. Ještě na začátku třetí třetiny domácí doháněli ztrátu, ale pak během dvou minut po gólech Frolíka a Eberleho skóre otočili. Na konečných 5:3 upravil v závěru střelou do prázdné brány opět Martin Frolík.

Karlovy Vary potvrdily, že se jim v této sezóně proti Mladé Boleslavi nedaří. Už po šesti minutách inkasoval domácí brankář Sáblík dva góly a nahradil jej Mensator. I díky jeho spolehlivým zákrokům dokázal úřadující mistr vyrovnat, ovšem nakonec se po samostatných nájezdech radovali hosté. Rozhodl kapitán Boleslavi Richard Král a skvěle tak oslavil 900. zápas v nejvyšší soutěži.

HOKEJOVÁ O2 EXTRALIGA - 30. kolo:
3.12.:  Liberec - Pardubice 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
3.12.:  Litvínov - Zlín 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Kladno - Kometa Brno 5:3 (0:2, 2:0, 3:1)ON-LINE
Branky: 48. a 60. Frolík, 29. Bílek, 33. Stieler, 50. Eberle - 6. Dopita, 8. Huml, 44. Erat.
Plzeň - Č. Budějovice 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)ON-LINE
Branky: 22. a 48. Vampola, 26. a 46. Straka, 30. Modrý - 53. Gulaš.
K. Vary - Ml. Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)ON-LINE
Branky: 7. a 32. Košťál - 3. Macho, 6. Fabuš, rozhodující nájezd Král.
Třinec - Vítkovice 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)ON-LINE
Branky: 37. a 56. Polanský, 7. Kohn, 25. Kanko.
Slavia Praha - Sparta Praha 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)ON-LINE
Branky: 25. Beránek, 28. Kůrka, 59. Kadlec - 56. Broš.