Rubriky:

Tipsport extraliga

Liberecký Plodek dostal za faul na Buchteleho trest na tři zápasy

8. prosince 2009 15:24 - PRAHA

Liberecký hokejista Jan Plodek dostal za faul na pardubického Jana Buchteleho od disciplinární komise trest na tři zápasy, z nichž si jeden odpykal už v neděli proti pražské Spartě. Plodek ve čtvrtečním utkání 30. kola zezadu fauloval devatenáctiletého Buchteleho, juniorský reprezentant upadl hlavou na mantinel a při pádu si poškodil třetí krční obratel.

Plodek dostal za zákrok v 59. minutě trest ve hře, za což měl automaticky zastavenou činnost na jeden zápas a dnes jej řešila disciplinárka Asociace profesionálních klubů. Udělila mu trest na tři utkání s platností od 5. do 13. prosince. Plodek tak nemůže nastoupit ve zbývajících dvou zápasech Bílých Tygrů před reprezentační přestávkou - v pátek proti Karlovým Varům a v neděli proti Litvínovu. Do hry se může vrátit v úterý 22. prosince na ledě Třince.

Buchtele má před sebou daleko delší absenci. Čeká jej pauza šest až osm týdnů a přijde o start na mistrovství světa hráčů do dvaceti let, které se hraje na přelomu roku v Kanadě. Podle vyjádření pardubického klubového lékaře Jana Vaňáče u něj vyšetření potvrdila odlomení části hrany třetího krčního obratle bez poškození míchy a vazivového aparátu.

Buchtele zůstal po ošklivém pádu dlouho ležet na ledové ploše. Opustil ji v zafixované poloze na nosítkách a sanitka jej odvezla do liberecké nemocnice, kde okamžitě absolvoval CT vyšetření. Pardubice v Liberci dohrávaly zápas po Plodkově trestu na pět minut a do konce utkání v přesilovce, přesto zápas ztratily, když o jejich porážce 1:2 rozhodl deset vteřin před koncem v oslabení Milan Bartovič.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..