Plzeň v přestřelce porazila Slavii, Kometa uspěla ve Vítkovicích

První dva týmy hokejové O2 extraligy nezaváhaly ani v nedělním 33. dějství soutěže. Vedoucí Zlín zvítězil na ledě pražské Sparty 5:2 a Indiáni z Plzně přestříleli v Praze Slavii 7:5. Klopýtly naopak Vítkovice, které na domácím ledě vedly nad posledním Brnem 2:0, ale nakonec prohrály 2:3. Pardubice stále bez Dominika Haška zvítězily nad Českými Budějovicemi jasně 5:0, čisté konto vychytal Martin Růžička.

Hokejisté Plzně se radují z branky do sítě Slavie.

Skvělou formu potvrdila Plzeň i na ledě Slavie. Po brance Slobody sice prohrávala, ale Západočeši zápas otočili. Hlavní zásluhu na tom měl Petr Vampola, který dvěma brankami do konce první části poslal Indiány do vedení a svůj hattrick zkompletoval hned v úvodní minutě druhé třetiny. Po brance Pavla Vostřáka opustil slávistickou klec Zdeněk Orct a jeho místo zaujal Stanislav Neruda. Pražané se poté pokusili o návrat do zápasu. Vydatně jim k tomu pomohl druhý hattrick zápasu, který zařídil slávistický Michal Vondrka, ale Západočeši si osmé vítězství v řadě vzít nenechali.

Vedoucí Zlín, jenž v prosinci ještě neodjížděl z ledu poražen, zavítal na stadión Sparty s cílem prodloužit své vítězné tažení i ve 33. kole. A za další výhrou se Ševci vydali rychle. Už po 24 vteřinách totiž otevřel skóre Filip Čech. Hostům se podařil vstup i do druhé třetiny, když zvýšil ve 23. minutě Pavel Kubiš. Na Důrasovu branku z přesilové hry sice dokázali Pražané odpovědět brankou Petra Tona, Moravané si však vítězství vzít nenechali.

Brno otočilo zápas ve Vítkovicích

Třetí Vítkovice přivítaly na svém ledě hokejisty poslední Komety Brno. Favorit měl výborný vstup do zápasu. Už ve druhé minutě se totiž prosadil Radim Hruška a po devíti minutách zvýšil na dvoubrankový náskok Lukáš Klimek. Brňanům se však podařil skvělý obrat, který načal na začátku druhé třetiny Pavel Zubíček, jenž střelou od modré snížil. Ještě do konce druhé třetiny vyrovnal Kamil Brabenec a vítěznou branku hokejistům Komety zařídil Václav Varaďa v poslední části.

Stále bez Dominika Haška nastoupili hokejisté Pardubic před domácím publikem proti Českým Budějovicím a o svém vítězství Východočeši rozhodli už v úvodní části. V sedmé minutě se prosadil kapitán Jan Koukal a jedinou vteřinu před koncem první třetiny zvýšil po Koukalově asistenci Jan Starý. Pardubice pojistily vedení brankami Nakládala, Koláře a opět Koukala a nad Jihočechy zvítězili 5:0. Čisté konto vychytal Martin Růžička.

Karlovy Vary opět prohrály

Mistr na svém ledě přivítal hokejisty Třince a nutně potřeboval zvítězit, aby se přiblížil příčkám zajišťujícím alespoň předkolo play-off. A domácí začali dobře, když diváky poprvé rozjásal v 13. minutě při hře čtyři na čtyři Jakub Čutta. Energii se navíc povedl i vstup do druhé části, když už po 24 vteřinách zvýšil Petr Kumstát. Oceláři však odpověděli brzy. Během dvou minut dokázali po brankách Semana a Květoně vyrovnat. Vítěznou branku obstaral v 52. minutě Josef Hrabal, který využil třetí přesilovou hru svého týmu. Na konečných 4:2 pro Třinec upravil v poslední minutě do prázdné klece Kohn.

Do Mladé Boleslavi přijelo Kladno. V souboji dvou středočeských týmů pohybujících se ve druhé polovině tabulky museli diváci dlouho čekat na úvodní branku zápasu. Góly totiž začaly padat až ve třetí třetině. Do vedení šli ve 45. minutě domácí, když se prosadil Peter Fabuš. O deset minut později však vyrovnal Martin Procházka. Byl to vůbec první gól, který Kladno vstřelilo v této sezóně do sítě Bruslařského klubu. Zápas skončil 1:1 a o vítězi nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch bych jediným úspěšným exekutorem Richard Král, který svému týmu zařídil vítězství.

V severočeském derby zavítal Litvínov do Liberce, který v posledních čtyřech zápasech naplno bodoval. Přesto to byli hosté, kteří dokázali vyhrát úvodní třetinu. Po brankách Majdana a Jenáčka dokázali Bílí Tygři pouze snížit Janem Víškem ve třetí části. Litvínov si vítězství pojistil brankami Lukeše a Hübla v závěru zápasu.

<tbody><tr class="invert"><td colspan="3"><strong>33. kolo hokejové O2 extraligy:</strong></td></tr><tr class="highlight"><td colspan="2"><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/161064-strhujici-podivana-na-slavii-dvanact-golu-dva-hattricky-a-triumf-plzne.html"><strong>Slavia Praha - Plzeň 5:7 </strong></a></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=8877" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td colspan="3">Branky: 5. Sloboda, 26. a 27. Vondrka, 51. Hruška, 56. Vondrka - 14., 20. a 21. Vampola, 25. Vostřák, 29. Dresler, 32. Benda, 43. Stránský. </td></tr><tr class="highlight"><td colspan="2"><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/161075-mizerie-karlovych-varu-pokracuje-pohraly-jiz-paty-zapas-z-poslednich-sesti.html"><strong>Karlovy Vary - Třinec 2:4 </strong></a></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=8878" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td colspan="2"><span>Branky: 13. Čutta, 21. Kumstát - 24. Seman, 26. Květoň, 52. Hrabal, 60. Kohn.</span> </td><td> </td></tr><tr class="highlight"><td colspan="2"><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/161078-z-vitkovic-prisel-vitkovice-v-dresu-komety-varada-porazil.html"><strong>Vítkovice - Kometa Brno 2:3 </strong></a></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=8881" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td colspan="2">Branky: 2. Hruška, 9. Klimek - 23. Zubíček, 36. Brabenec, 48. Varaďa.<br/></td><td> </td></tr><tr class="highlight"><td colspan="2"><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/161081-sparta-ztratila-se-zlinem-i-druhy-domaci-souboj-v-sezone.html"><strong>Sparta Praha - Zlín 2:5 </strong></a></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=8879" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td colspan="2">Branky: 35. Ton, 53. Broš - 1. Čech, 23. Kubiš, 32. Důras, 49. Balaštík, 59. Kubiš. </td><td> </td></tr><tr class="highlight"><td colspan="2"><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/161079-litvinov-utnul-serii-vyher-liberce-a-vyhral-na-jeho-lede.html"><strong>Liberec - Litvínov 1:4 </strong></a></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=8880" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td colspan="2">Branky: 46. Víšek - 6. Majdan, 11. Jenáček, 58. Lukeš, 59. Hübl.<br/></td><td> </td></tr><tr class="highlight"><td colspan="2"><strong>Ml. Boleslav - Kladno 2:1 po sam. náj. </strong></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=8882" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td colspan="2">Branky: 45. Fabuš, roz. náj. Král - 55. Procházka.<br/></td><td> </td></tr><tr class="highlight"><td colspan="2"><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/161082-pardubice-i-bez-haska-porazily-budejovice-a-ukoncily-serii-proher.html"><strong>Pardubice - Č. Budějovice 5:0 </strong></a></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=8883" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td colspan="2">Branky: 7. Koukal, 20. Starý, 22. Nakládal, 28. Kolář, 57. Koukal.<br/></td><td> </td></tr></tbody>