Tipsport extraliga

Vím, že tam nebudu, říká o nominaci pro olympiádu Dominátor

30. prosince 2009 08:30

I ve třetím zápase po zranění vychytal brankář Pardubic Dominik Hašek svému týmu vítězství. A stejně jako v předchozích případech Východočeši na Slavii vyhráli 2:1. „Myslím, že především ve třetí třetině to byl z naší strany excelentní zápas. Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili,“ liboval si Dominátor, který ví, že ve středeční nominaci reprezentačního kouče Růžičky pro olympijské hry ve Vancouveru své jméno nejspíš nenajde.

Milan Malíček, Právo

Přestože jste vyhráli jen o gól, Slavii jste přehráli. Souhlasíte?

Myslím, že především ve třetí třetině to byl z naší strany excelentní zápas. Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili, i když to bylo napínavé až do poslední minuty.

Nemrzí vás, že vám již potřetí za sebou těsně unikla nula?

Většinou góly nepadnou na konci zápasu, ale během druhé třetiny, kdy člověk o čistém kontu moc nepřemýšlí. Ale je pravda, že už bych nějakou nulu bral, většina gólmanů to již okusila. Mně se to ještě nestalo, není to ale nejdůležitější.

Při jediné obdržené brance se zdálo, že vás Svoboda svým výjezdem zpoza branky překvapil...

Určitě mě překvapil. Reagoval jsem nejenom na puk, ale i na pohyb našeho obránce, který na soupeře vystartoval od druhé tyčky. A to mě zmátlo. Ten gól se totiž dal chytit.

Nebál jste se ve třetí třetině, že v brance vytuhnete? Slavia vás totiž dlouho vůbec neprověřila.

Naprosto souhlasím. Byla to taková nepříjemná třetina. Na jednu stranu hrajete jako tým výborně, na druhou stranu si říkáte, že už byste potřeboval něco chytit a dostat se do zápasu. První těžký zákrok přišel až v patnácté minutě, do té doby jsem jenom rozehrával u mantinelu puky.

Po svém návratu po zranění slavíte třetí výhru ze třech zápasů, pokaždé jste navíc inkasoval jen jednou. Cítíte formu?

Na jednu stranu mi to jde, na druhou cítím velkou podporu od spoluhráčů. Zahráli jsme výborně v obraně, kluci mi v tomhle směru hodně pomohli a návrat mi tím ulehčili. Hrajeme výborně defenzivě, včetně útočníků.

Zdravotně jste fit?

Téměř stoprocentně. Někdy to samozřejmě ještě trošku cítím, ale o to více se věnuji rozcvičení a zahřívání se. V zápase s tím ale problém nemám.

Co jste říkal atmosféře? Dorazilo přes deset tisíc diváků a ti z Pardubic vám vytvořili domácí prostředí.

Nás to nepřekvapilo. Věděli jsme, že přijede spousta lidí z Pardubic. Na Slavii je to tradice, speciálně o svátcích. Popravdě řečeno jsem čekal, že přijde patnáct tisíc lidí, přesto ale byla atmosféra velmi pěkná.

Ve středu kouč národního týmu Růžička odtajní nominaci pro olympijské hry. Nebude vám líto, že vaše jméno v ní nejspíše bude scházet?

Ani ne, jsem na to připravený. Byl jsem dlouho zraněný, s Růžou jsme o tom navíc nikdy nemluvili. V novinách jsem četl, že byl k mé nominaci skeptický. V každém případě jeho rozhodnutí akceptuji.