Oceláři se protrápili k vítězství nad Vsetínem

TŘINEC

Zraněními zmítaný Třinec se s podceňovaným Vsetínem hodně natrápil. V cestě za třemi body znepříjemňoval Ocelářům život skvělý gólman hostů Biegl, navíc Valaši na domácí celek vyrukovali s agresivní hrou, která slavila úspěch až do konce druhé třetiny.

Do Vsetína z Třince půjčený Hašek svým důrazem využil přesilovku a díky Bieglovi držel outsider dlouho vedení. Po sérii šancí protlačil puk do hostující klece Bordowski, ovšem s nadšením bojující Valaši vzápětí znovu získali těsný náskok. Gólmani pak museli čelit na každé straně po nájezdu, v nichž selhali domácí Skořepa a vsetínský Demel.

Oceláři se nutili do útočení, ale jejich akcím scházela jiskra. Dvakrát pomohla Bieglovi, a tak i o druhém vyrovnání Třince rozhodlo video, neboť Zadina dopravil puk do klece až s klaksonem, který oznámil konec druhé části. Menší koncentrace hostů využili Třinečtí dvěma trefami i v úvodu třetího dějství, Selingrovo snížení přišlo už příliš pozdě.

Pavel Marek, trenér Třince: "Dělali jsme v úvodu chyby u naší branky, scházela nám lehkost a doslova jsme vítězství ve třetí třetině vydřeli."

Zdislav Tabara, trenér Vsetína: "Paradoxně jsme vedli, když jsme byli pod největším tlakem. Měli jsme jen štěstí, a to bývá většinou málo."

Třinec vs. Vsetín 4:3
Třetiny: 1:2, 1:0, 2:1. Branky a nahrávky: 16. Bordowski, 40. Zadina (Pletka), 44. Zadina (Melenovský, Pletka), 48. Janků (Pavelek, Jančařík) - 4. Hašek (Luža, Demel), 17. Demel (Štach, Vak), 59. Selingr (Vak, Luža). Rozhodčí: Souček - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 3518.
Třinec: Lakosil - Hunkes, Žabka, Houdek, Jančařík, Jan Kudrna, F. Štefanka, R. Procházka - Zadina, Melenovský, Pletka - Janků, Skořepa, Pavelek - Polončič, Vítek, Meluzín - Bordowski, Polanský, Zbořil. Trenéři: Marek, Mach.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Němec, Luža, Štach, Kuboš, J. Polák - Hudec, Stantien, Hašek - Vampola, Štraub, Demel - Dubec, Vak, Selingr. Trenéři: Režnar, Tabara.
Pardubice vs. Sparta3:1
Kliknutím na odkaz se dostanete na podrobný referát z utkání.