Pardubičtí mladíci potopili Spartu

Pardubice sebraly ve šlágru kola, který se hrál bez největších opor obou týmů Dopity a Havláta, hostům nejen neporazitelnost, ale dvougólovou výhrou i vedení v extraligové tabulce. Tři body pro domácí zařídila dravá lajna mladíků.

Pardubičtí hokejisté připravili Spartu o vedení v tabulce.

Raketový nástup měly Pardubice, kdy v první minutě Kudrna zaváhal a gól Michalůa Sýkory nebyl uznán pro postavení hráče v brankovišti.

Domácí diktovali tempo hry, ale do vyložených šancí se dostávali sporadicky, tu největší zahodil Podhradský. V době největšího tlaku Pardubic připravil Kratěna tutovku pro Broše, který trefil jen tyč odkryté branky.

Tři body pro domácí zařídila dravá lajna mladíků. Vyprodaná Duhová aréna byla hlavním hnacím motorem, z níž vzešel ve 27. min. vedoucí gól z hole Koláře při početní výhodě.

O tři minuty Průchův důraz znamenal zasloužené dvoubrankové vedení. Do třetí třetiny sparťané nastoupili se změnami v sestavě a díky čtyřminutové početní výhodě Marek snížil. V nervózním závěru rozhodl o vítězství Pardubic nejlepší hráč utkání Průcha.

Miloš Říha, trenér Pardubic: "Viděli jsme vynikající moderní hokej, naši hráči podali bojovný týmový výkon. Kromě tří šancí jsme soupeře k ničemu nepustili."

Kamil Konečný, asistent trenéra Sparty: "Hráli jsme v hodně improvizované sestavě. V závěru se projevila hra domácích na čtyři kompletní řady, vyhráli zaslouženě."

Pardubice vs. Sparta 3:1
Třetiny: 0:0, 2:0, 1:1. Branky a nahrávky: 27. Kolář (Podhradský, Zábranský), 30. Průcha (Lubina, Kolář), 56. Průcha - 46. Marek (Srdínko). Rozhodčí: Turčan - Český, Kostka. Vyloučení: 9:11, navíc Marek (Sparta) do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 9300 (vyprodáno).
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, A. Novotný, Duben, Podhradský, Zábranský - Jaroslav Kudrna, T. Blažek, Lubina - P. Sýkora, Divíšek, Janecký - Razingar, Mrázek, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha, Seidl.
Sparta: Bříza - L. Procházka, Srdínko, Richter, Řezníček, Hanzlík, Šrek, Výtisk - Paroulek, J. Marek, Tomajko - Kratěna, Broš, Špilár - Vondráček (41. Šindel), Šimíček, Jakeš (41. Vrbata). Trenéři: Hadamczik, Konečný.
Slavia vs. Plzeň2:3
Kliknutím na odkaz se dostanete na podrobný referát z utkání.