Karlovarští ani napotřetí neprohráli

LIBEREC

Zápas v Liberci zvládli mnohem lépe herně i takticky hokejisté Karlových Varů a připsali si třetí výhru v řadě. O výsledku se rozhodlo už v první třetině. Dvanáct úvodních minut přineslo dokonalé střelecké představení hostí, kteří vitálním pohybem nabourali domácí defenzívu.

Hvězdou v týmu vítězů byl Alinč, který nejprve ideálně přihrál Kumstátovi na vedoucí gól a záhy skóroval sám po skvělém sólu. Vzápětí se prosadil i šikovný Netík a Faltu v liberecké brance vystřídal O. Svoboda.

Po první pauze Severočeši viditelně přidali, ale na výtečného gólmana Pejchara dlouho nenalezli účinný recept. Až ve 39. min. ho překonal Verčík v přesilovce. V závěrečné části se ale domácí už na nic nezmohli, nepomohla jim ani power play.

Josef Jandač, trenér Liberce: "Dostali jsme lekci z produktivity. Trápíme se v koncovce, na góly se strašně nadřeme."

Radim Rulík, trenér K. Varů: "Po rychle nabytém tříbrankovém vedení jsme se uklidnili. V klíčových chvílích tým podržel brankář Pejchar. Stoprocentní úspěšnost na soupeřově ledě nám dodává sebevědomí i do dalších bojů."

Liberec vs. Karlovy Vary 1:3
Třetiny: 0:3, 1:0, 0:0. Branky a nahrávky: 39. Verčík - 7. Petr Kumstát (Alinč, F. Ptáček), 9. Alinč (Galvas), 12. Netík (Bacul). Rozhodčí: Havlík - Čížek, Padevět. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 2031.
Liberec: Falta (12. O. Svoboda) - Čakajík, J. Moravec, Šmíd, Jiruš, J. Nedvěd, Jakeš, od 24. navíc Holub, Krstev - Kropáč, M. Straka, S. Procházka - Rozsíval, Plodek, Korhoň - V. Novák, Kašpařík, Verčík - Pabiška, Musil, M. Hájek. Trenéři: Jandač, Dvořák, J. Nedvěd st.
Karlovy Vary: Pejchar - F. Ptáček, Galvas, Bauer, Rodin, Vantroba, Krajíček - Němčický, Skuhravý, L. Svoboda - Tvrdík, Alinč, Petr Kumstát - Netík, Bacul, Košťál - Bednařík, Pavliš, Kraus. Trenéři: Hořava, Rulík.
Pardubice vs. Sparta3:1
Kliknutím na odkaz se dostanete na podrobný referát z utkání.