Procházka oslavil návrat vítězným gólem

Radek Malina

Zápas plný vyloučení mezi Litvínovem a Kladnem rozhodl na severu Čech navrátilec Martin Procházka střelou z otočky v dvojnásobné početní převaze hostů. Kladno se tak radovalo z prvního bodového zisku na ledě soupeře.

Tomáš Horna z Kladna plachtí mezi litvínovskými Tomášem Martincem (vlevo) a Martinem Ťupou.

Litvínov začal lépe, hosté střídali faul faulem, za což je ztrestal Žemlička. Kladno odpovědělo z první kloudné akce, kdy bombu Kruliše dorazil Gardoň. Jinak hokej trpěl, kombinace a pohledných akcí bylo jako šafránu. Nápaditost a moment překvapení byly pro oba týmy pojmy neznámé.

V druhé části hosté dvakrát vedli po podobných gólech, když se nejprve prosadil po dorážce z mezikruží Bílek a pak bekhendem zakončoval Jankových. Domácí vždy rychle odpověděli. Bitva, které dominovaly osobní souboje, pokračovala.

Hosté hráli 78 vteřin dvojnásobnou přesilovku, ale jediným výsledkem byl brejk Trávníčka v oslabení, Orct se vyznamenal. Z mírné litvínovské převahy se hosté vymanili díky dvěma faulům domácích a zápas rozhodl po Gardoňově přihrávce Procházka.

Jaroslav Hübl, asistent trenéra Litvínova: "Moc jsme se nadřeli na góly. Dělali jsme hrubé chyby v obraně a nezvládli závěr."

Vladimír Evan, asistent trenéra Kladna: "Úvod nebyl dobrý, následně jsme byli vyrovnaným soupeřem. Tři body jsou nad plán."

Litvínov vs. Kladno 3:4
Třetiny: 1:1, 2:2, 0:1. Branky a nahrávky: 6. Žemlička (Martínek), 27. Trávníček (Žemlička), 39. Prorok (Ťupa, L. Havel) - 10. Gardoň (Kruliš, Martin Procházka), 26. V. Bílek (J. Dlouhý, M. Hořava), 36. Jankových (Horna), 58. Martin Procházka (Gardoň). Rozhodčí: Venglář - Tošenov, Hlavatý. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:3. Diváci: 4350.
Litvínov: Pinc - Martínek, Hranáč, Poživil, Kroupa, Bombic, Ťupa, Klobouček, Rebolj - Trávníček, T. Martinec, Gombár - L. Havel, V. Hübl, Prorok - Balázs, Rolínek, Žemlička - Kašpar, Říha, Kubinčák. Trenéři: Výborný, J. Hübl, Hynek.
Kladno: Orct - Kruliš, Malena, Zeman, J. Dlouhý, Kasík, V. Čech, P. Hořava - J. Štefanka, Gardoň, Martin Procházka - V. Bílek, Kalla, M. Hořava - Kysela, Pazourek, Klimt - Jankových, Frolík, Horna. Trenéři: Müller, Evan.
Pardubice vs. Sparta3:1
Kliknutím na odkaz se dostanete na podrobný referát z utkání.