Budějovice stále bez bodu

Ani šesté kolo nejvyšší hokejové soutěže nepřineslo Jihočechům v utkání se Znojmem bodový zisk. Oba týmy dávaly zpočátku přednost pečlivé defenzívě, až v závěru první třetiny pokořil nepovedenou střelou Hudáčka Ludvík.

Hráči Znojma zahájili druhé dějství daleko aktivněji a obránce Soudek zvýšil při početní převaze dělovkou na dvoubrankový rozdíl a s domácími to vypadalo zle. Hrubku domácího brankáře Hudáčka při vlastní přesilovce navíc Pardavý potrestal třetím gólem.

Hudáček se nechal vystřídat náhradníkem Cháberou a jeho spoluhráčům jakoby najednou narostla křídla. Během čtyř minut dokázali srovnat, když dvakrát využili početní výhodu. Po druhé přestávce drama gradovalo, šťastnější byli nakonec hosté a Jihočeši tak stále čekají na první body.

Vladimír Caldr, trenér Č. Budějovic: "Inkasovali jsme lehké góly, přesto jsme se dostali zpět do utkání. Nakonec ani to ale nestačilo."

Pavel Pazourek, trenér Znojma: "Do poloviny zápasu jsme byli lepší, ale nakonec jsme zvítězili se štěstím.. Když mužstvo vede 3:0, nemělo by už vítězství pustit."

Č. Budějovice vs. Znojmo 3:4
Třetiny: 0:1, 3:2, 0:1. Branky a nahrávky: 32. Kristek (Jindra), 33. Suchánek (I. Rachůnek, Kristek), 36. Babka (Sailer, Rob) - 19. Ludvík (Erat, Havíř), 26. Soudek (Pucher), 30. Pardavý, 49. Erat (Kudělka). Rozhodčí: Rejthar - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:6, navíc Plášek (Znojmo) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3154.
Č. Budějovice: Hudáček (30. Chábera) - Jasečko, Mucha, R. Suchánek, Jindra, Neckář, Babka - I. Rachůnek, Turek, Rob - Bělohlav, Kristek, Bartoš - Ondřej, Škoda, Hřebejk - Sailer, Šimánek, Vondrka. Trenéři: Neliba, Caldr.
Znojmo: Duba - Soudek, Havíř, Benák, Křetinský, Snopek, Kudělka - Barus, Pucher, Uram - Pardavý, Haman, Plášek - Milan Procházka, Ludvík, Erat - Mikulík, Mareš, Rataj. Trenéři: Pazourek, Kastner, Skrbek.
Pardubice vs. Sparta3:1
Kliknutím na odkaz se dostanete na podrobný referát z utkání.