Sparta - Plzeň 4:5Ručinského hattrick Spartě na výhru proti Plzni nestačil

59. Adamský 3 : 4
60. Netík 4 : 4
63. Vlasák 4 : 5

Jan ŠkvorSport.cz

Ani hattrick Martina Ručinského nestačil hokejistům Sparty v zápase 39. kola O2 extraligy na vítězství nad Plzní. Západočeši triumfovali 5:4 po prodloužení a upevnili si tak vedoucí příčku v tabulce. Vyhrát přitom mohli za plný počet bodů, jenže po trefě Adamského z 59. minuty poslal zápas do prodloužení gólem z poslední minuty základní hrací doby Netík. V prodloužení rozhodl Vlasák.

Hned v úvodu přišli Západočeši o svého vůdce Martina Straku, který po prvním střídání odkulhal do kabiny a ve zbytku duelu už se na ledu neobjevil. Jeho spoluhráče to ale nepoznamenalo. V osmé minutě vypálil od modré Benda, před Cháberou jemně tečoval kotouč Bomersback a Vampola neomylně vrátil puk do brány. O dvě minuty později mohl srovnat Kratěna, ve stoprocentní šanci jej hbitým přesunem vychytal Pöpperle.

Vyrovnávací trefy se Sparta přeci jen dočkala a hlavní podíl na tom měl její kapitán Výborný. Od zadního mantinelu přesně vrátil puk před branku, odkud nedůrazně hlídaný Ručinský srovnal. V sedmnácté minutě hráli domácí půl minuty ve čtyřech proti třem, Plzeň se ovšem s vypětím všech sil ubránila. I proto, že Gulaši trefil jen tyč a Vykoukalův pokus se zastavil jen centimetry před brankovou čarou.

Ručinský zkompletoval hattrick

V již klasické přesilovce se dostalo do přečíslení trio sparťanů a přesnou kombinaci na jeden dotek zakončil střelou do opuštěné klece Ručinský. V prostřední části ubylo hokejového umění, na místo kterého se dostavily osobní potyčky a častá vyloučení. Jen za necelých osm minut museli rozhodčí rozdat třináct dvouminutových trestů. Nutno přiznat, že muži v pruhovaném svými nepřesnými verdikty emoce příliš nezchladili...

V polovině zápasu nejprve Ručinský z nadějné pozice branku minul, v následném zmatku v brankovišti ale našel nejrychleji puk a zkompletoval tak svůj první hattrick po návratu z NHL. Jenže Plzeňští se rychle oklepali a za necelých pět minut snížil po ukázkové kombinaci Benda. V závěru druhého dějství a na začátku toho třetího hrála Sparta přes minutu pět na tři, v největší šanci orazítkoval Výborný jen tyč.

V prodloužení rozhodl Vlasák

<span>A tak následoval trest. Kovář našel nekrytého Scofielda, jenž střelou švihem srovnal na 3:3. I třetí plzeňská trefa přišla v početní výhodě. Tempo hry poté lehce opadlo, oba týmy se soustředily především na pozornou obranu. V 59. minutě se po vyhraném buly dostal k puku Adamský a dostal Plzeň do vedení. Jenže Sparta se nevzdala a v poslední minutě poslal zápas do prodloužení Netík.</span>

<span>V něm se až před Pöpperleho prokličkoval Broš, nestihl ale zakončit. Hned z protiútoku navíc vystřelil hostům bod navíc Vlasák.</span>

<tbody><tr class="invert"><td>HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929 4:5 po prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1) </td></tr><tr class="highlight"><td><strong>Branky a nahrávky:</strong> 14. Ručinský (D. Výborný, Kratěna), 17. Ručinský (Netík, Látal), 31. Ručinský (D. Výborný), 60. Netík (Jan Hanzlík, Kratěna) - 8. Vampola (Benda, Bomersback), 36. Benda (Vampola, Bomersback), 43. Scofield (Jan Kovář, Hvila), 59. Adamský (Benák, Jan Kovář), 63. Vlasák (Vampola). Rozhodčí: Homola, Hribik - Bryška, Chytil. Vyloučení: 12:14. Využití: 2:3. Diváci: 7238.</td></tr><tr><td><strong>Sparta Praha:</strong> Chábera - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Černošek, Vydarený - Netík, Broš, Koreis - Kratěna, D. Výborný, Hromas - Látal, Langhammer, Ručinský - Kafka, Hrdel, Podlešák. Trenéři: Volek a Holaň. </td></tr><tr><td><strong>Plzeň:</strong> Pöpperle - Benák, Jiří Hanzlík, Benda, Modrý, Dresler, O'Brien, Jeřábek - Stránský, Straka (6. M. Heřman), Vlasák - Bomersback, Vampola, Adamský - Pitule, Vostřák, Dvořák - Hvila, Jan Kovář, Scofield. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.</td></tr></tbody>