Rubriky:

Tipsport extraliga

Litvínovský Vopat dostal za šarvátku s Kopřivou trest dva zápasy

13. ledna 2010 15:49 - PRAHA

Hokejový útočník Roman Vopat bude ve dvou zápasech chybět v sestavě Litvínova. Disciplinární komise Asociace profesionálních klubů ledního hokeje jej potrestala za vyprovokování šarvátky v nedělním zápase proti Kladnu, kdy se popral s brankářem Miroslavem Kopřivou.

 

Radek Petrášek, ČTK

Disciplinárka řešila i případnou sankci pro Kopřivu, který v utkání dostal stejně jako Vopat trest ve hře znamenající automaticky zákaz startu v nejbližším utkání. "Došli jsme k závěru, že pravidly stanovené zastavení činnosti na jedno utkání je dostačující," uvedl ředitel APK LH Stanislav Šulc.

Vopat dostal dvojnásobný trest oproti Kopřivovi proto, že byl iniciátorem šarvátky.

Trest za prohřešek v nedělním zápase 39. kola dnes dostal i plzeňský útočník Jan Kovář, na jehož zákrok na Jakuba Langhammera si stěžovala Sparta. Pražský centr po úderu do obličeje utrpěl tržnou ránu na nose a musel ze hry odstoupit.

Podle disciplinární komise se sice nejednalo o faul loktem, jak tvrdili zástupci Sparty, ale o zásah do oblasti hlavy a krku, navíc se zraněním. Rozhodčí Martin Homola a Jan Hribik Kováře za faul ani nevyloučili.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..