Rubriky:

Tipsport extraliga

Plány o spolupráci Slavie s Rangers padly, tým NHL už nemá zájem

14. ledna 2010 21:36 - PRAHA

Vypadalo to směle, v pražské O2 Areně se mohli v dresu Slavie Praha prohánět i borci, kteří by nedostali velkou šanci v kádru proslulých New York Rangers. Jenže plány o spolupráci mezi dvojnásobným českým mistrem a jedním z nejslavnějších klubů NHL nikdy nedošly naplnění. A celosvětová finanční krize nakonec celý projekt poslala k ledu definitivně.

 

ČTK/AP

V říjnu 2008 funkcionáři HC Slavia Praha oznámili, že se chystají spolupracovat s New York Rangers. Vladimír Růžička dokonce během dvou zápasů Rangers s Tampou v Praze u příležitosti startu NHL v ČR podepsal smlouvu s generálním manažerem slavného týmu Glenem Satherem.

Dohoda se měla týkat spolupráce v oblasti hokeje, obchodu a marketingu, oba kluby si mezi sebou mohly vyměňovat i některé hráče. Jenže od té doby k žádnému dalšímu kontaktu nedošlo. “Poslal jsem jim zprávu, jak konkrétně bych si naši spolupráci představoval. A zhruba za půlroku mi přišla odpověď, že to padlo,“ prozradil na oficiálních stránkách Slavie Růžička.

Za vším zřejmě stojí globální ekonomická krize. “Pro Rangers je hokej především byznys a v téhle době pro ně spolupráce s námi asi není tolik výhodná,“ vysvětluje si to hlavní kouč a generální manažer sešívaných. “Není dobrá doba a oni se rozhodli do té spolupráce s námi nakonec neinvestovat,“ pokračoval Růžička.

Zároveň ovšem nevyloučil, že by si v budoucnu sedly obě strany k jednacímu stolu znovu. “Celé to bylo založené na vztazích mezi mnou, Glenem Satherem a Petrem Svobodou (hráčský agent a bývalý hráč Edmontonu). Uvidíme, jak to tam bude vypadat dál, ale je možné, že se k tomu ještě někdy vrátíme,“ uzavřel Růžička.

Skončily tak další námluvy českých týmů s NHL. V roce 1998 koupil podíl v pražské Spartě tehdejší majitel Los Angeles Kings Philip Anschutz. Ani v holešovickém klubu se ale náporu zámořských hráčů nedočkali. V létě 2000 sice se Sparťany trénovala čtveřice hráčů Kings, ale v extralize nikdy nenastoupili.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..