Tipsport extraliga

Valaši se vzpamatovali ze špatného začátku

28. září 2003 20:36 - VSETÍN

Jihočeši sice do utkání se Vsetínem vstoupili nad očekávání dobře, ovšem další průběh utkání už měli pod kontrolou domácí a dokráčeli k druhému vítězství v sezóně. Valaši vyhráli hladce 4:1.

ČTK/Lukáš Machalínek

Budějovice se s chutí zakousli do Valachů a už v 15. sekundě zásluhou Turka hosté vedli. Budějovice jednodušeji přecházeli do útoku, přečíslovali domácí a organizovaně forčekovali.

Po přestávce se Vsetín dostal do zápasu a začal mít herně navrch. Ve 28. min. sice hosté přežili čtyři minuty oslabení, jenže sotva byli v pěti, využil Vampola zmatku před Hudáčkovou brankou a vyrovnal. Na to šel na trestnou lavici Mucha a Jaškinova přesně řízená žabka od modré poslala Vsetín poprvé do vedení. Druhou přesilovku využil krátce na to Polák a Valaši vedli 3:1.

Jihočechy přeskupili do třetí třetiny formace, přesto se jen ojediněle dostávali do šancí. Navíc naráželi na výborného brankáře Biegla. Domácí hráli už zcela uvolněně, navíc při power-play hostů trefil Dubec lobem prázdnou klec a zpečetil vítězství Vsetína.

Jiří Režnar, trenér Vsetína: "Začátek byl z naší strany nervózní. Díky silné vůli jsme se ovšem z nepříjemné situace dokázali vyhrabat a dokázali potrestat chyby Budějovic."

Vladimír Caldr, trenér Č. Budějovic: "Vyšel nám jen vstup do utkání. Pak jsme nevyužili dvě vyložené šance, přibrzdilo nás i hodně vyloučení ve druhé třetině, kdy Vsetín dal tři branky."

Vsetínská hokejová - České Budějovice 4:1
Třetiny: 0:1, 3:0, 1:0. Branky a nahrávky: 28. Vampola (Jaškin), 31. Jaškin (Stantien), 36. J. Polák (Štraub, Vampola), 60. Hudec (Stantien) - 1. Turek (Jasečko, Rob). Rozhodčí: Kolísek - Tošonovjan, Hlavatý. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:0. Diváci: 2370.
Vsetín
Biegl - Jaškin, Němec, Luža, J. Polák, Vyrůbalík, Kuboš - Hudec, Stantien, Hašek (19. Vak) - Dubec, Štraub, Demel - Vampola, R. Hruška, Selingr. Trenéři: Neliba a Režnar.
České Budějovice
Hudáček - Jasečko, Mucha, R. Suchánek, Kočí, Babka, Jindra - Sailer, Turek, Rob - Ondřej, Kristek, Škoda - I. Rachůnek, Šimánek, Bělohlav, od 41. navíc Hřebejk, Vondrka, Květoň. Trenéři: Neliba a Caldr.

14. Č. Budějovice 7 0 0 0 0 7 13:27 0

V tabulce je za pořadím a týmem uveden počet utkání, výher v normální hrací době, výher v prodloužení, remíz, proher v prodloužení a proher v normální hrací době. Následuje skóre a počet bodů.