Na Altrichtrovi si Karlovarští vylámali zuby

KARLOVY VARY

Zlín si odváží z Karlových Varů plný bodový zisk. O výhře 3:0 rozhodl ve druhé třetině a přestože Západočeši pořádně zaměstnávali brankáře Altrichtra, ten dokázal udržet čisté konto.

Zlínské hokejisty podržel na západě Čech brankář Altrichter. I proto se radovali z vítězství.

Po úvodním desetiminutovém náporu Karlových Varů se hra vyrovnala, ale do konce třetiny se gólmani moc nezapotili. Na začátku 2. části využil přesilovku Zlína Leška, a od té chvíle se hra rapidně zrychlila, nájezdu karlovarské dvojice patřil Bacul-Netík, chybělo jen přesnější zakončení. V polovině zápasu se Kumstát proháčkoval až před zlínského gólmana, ale netrefil branku. U hostí se nejvíce angažoval Leška, ale Pejchara nepřekonal. Dvě minuty před koncem druhé třetiny se z náhodného protiútoku trefil po příhře Okála Vlach a hosté byli na koni. Vzápětí Pejchar se štěstím vychytal Veselého. V poslední třetině Karlovy Vary zaměstnávaly Altrichtra, ale ten si držel čisté konto a nakonec to vydržel až do konce. Vše pečetil do prázdné karlovarské branky minutu před závěrem Okál.

Radim Rulík, trenér K. Varů: "Vytvořili jsme si šance, ale bohužel je neproměnili. Jinak byla hra vyrovnaná. Pokud nevstřelíme branku, nemůžeme pomýšlet na úspěch."

Ernest Bokroš, trenér Zlína: "Úspěšný zápas, protože jsme vyhráli na ledě soupeře. Panuje velká spokojenost, navíc nás podržel brankář Altrichter."

Energia Karlovy Vary - Hamé Zlín 0:3
Třetiny: 0:0, 0:2, 0:1. Branky a nahrávky: 22. Leška (Blaťák), 38. Vlach (Okál), 60. Okál (Vlach). Rozhodčí: Smeták - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:6, navíc Leška (Zlín) 10 min a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 3660.
Karlovy Vary
Pejchar - Galvas, F. Ptáček, Rodin, Bauer, Krajíček, Vantroba - Němčický, Skuhravý, L. Svoboda - Tvrdík, Alinč, Petr Kumstát - Netík, Bacul, Košťál - Bednařík, Pavliš, Kraus, od 41. navíc V. Polák. Trenéři: M. Hořava a Rulík.
Zlín
Altrichter - Hamrlík, Blaťák, Hučko, Zubíček, Tesařík, D. Nosek - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Čech, Weissmann - Okál, Vlach, Mokrejš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.