Vítkovice stavěly na Trvajovi, na výhru to nestačilo

ZNOJMO

Znojmo podruhé za sebou dokázalo zvítězit v prodloužení. Vítkovice si odvezly z jižní Moravy bod především díky skvělému brankáři Trvajovi, který v řádné hrací době inkasoval pouze v oslabení svého mužstva.

O výhře Znojma rozhodl těsně před koncem prodloužení Uram.

Úvodní nápor domácích umocnila přesilovka. První šanci Urama stačil ještě Trvaj zlikvidovat, ale napodruhé už byl bezmocný, když znojemský kanonýr pohodlně u pravé tyče zužitkoval přihrávku Havíře. Jihomoravané měli až do první pauzy mírnou převahu, obrana hostů však již pracovala spolehlivě.

Také na začátku druhé třetiny hráli Vítkovičtí ve čtyřech, ale v oslabení ujel I. Padělek a dělovkou z levého křídla zaskočil Dubu. Hosté ožili a Hubáček jim po centru Irgla od zadního mantinelu zajistil dokonce vedení.

Znojmo znovu zapnulo v poslední části a Havíř bombou od modré čáry opět v početní převaze vyrovnal. Chvíli na to se ovšem trefil na druhé straně i Seman, ale třetí využitou přesilovkou si domácí vynutili prodloužení. 29 vteřin před jeho skončením jim zajistil dva body Uram.

Pavel Pazourek, trenér Znojma: "Po vydařené úvodní třetině šel náš výkon dolů. Za stavu 1:2 jsme se ale zvedli a zaslouženě dvakrát vyrovnali. Prodloužení už je hlavně o štěstí."

Aleš Tomášek, asistent trenéra Vítkovic: "Od druhé třetiny jsme nasadili čtyři útoky a začali soupeře přehrávat. Zbytečnými vyloučeními jsme ale dvakrát vrátili Znojmo zpět do hry."

JME Znojemští orli - Vítkovice 4:3 v prodl.
Třetiny: 1:0, 0:2, 2:1 - 1:0. Branky a nahrávky: 6. Uram (Havíř), 47. Havíř (Soudek), 54. Ludvík (Erat), 65. Uram (Pucher) - 22. I. Padělek, 31. Hubáček (Irgl), 49. Seman. Rozhodčí: Turčan - Vitík, Rozlílek. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4600.
Znojmo
Duba - Havíř, Soudek, Benák, Křetinský, Snopek, Kudělka, Mojžíš, Němeček - Uram, Pucher, Barus - Milan Procházka, Ludvík, Erat - Pardavý, Haman, Plášek - Mikulík, Mareš, Rataj. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek.
Vítkovice
Trvaj - Seman, Černošek, Kowalczyk, Zápotočný, Ficenc, Chmelíř, Dresler, Pavel Kumstát - Kaděra, Burger, Krayzel - I. Padělek, A. Padělek, Olesz - Irgl, Hubáček, Tomášek - Hulva, Krenželok. Trenéři: Svozil a A. Tomášek.