Rubriky:

Tipsport extraliga

Šlégr trénuje s týmem a chce i hrát

26. ledna 2010 09:01 - LITVÍNOV

Přes hrozbu velkých problémů se zády začal s hokejisty Litvínova znovu trénovat i přímo na ledě obránce Jiří Šlégr, který je asistentem kouče Jiřího Kučery. Po olympijské přestávce by se rád vrátil do extraligy.

 

Stanislav Zbyněk, ČTK

„Je jasné, že jdu do rizika, ale rozhodl jsem se to zkusit, i když mám problémy. Chtěl bych mužstvu pomoci i na ledě,“ řekl Šlégr, kterého přitom loni v únoru zradila záda natolik, že zůstal nehybně ležet na ledě a pak byl několik dnů hospitalizován.

„Ještě nejsem v plné zátěži, abych hodnotil zdravotní stav. Lékaři mohou varovat, že mi hrozí trvalé následky, ale tohle teď nechci mít v hlavě,“ tvrdí Šlégr, jenž zvažoval začít s tréninkem už od Vánoc.

„Blíží se závěr základní části a může to vypadat, že chci roli spasitele, ale tak to není. Rád bych znovu hrál, a jestli to bude play off nebo play out, zatím neřeším,“ vykládá olympijský vítěz z Nagana, jemuž bude 3. března už 39 let. „Jestli to půjde, chci hrát svůj styl hokeje. Nedovedu si představit, že bych šel na led s tím, že se nikoho nedotknu,“ uvažuje Šlégr a ve dvojroli asistenta trenéra a hráče nevidí problém: „Kluci to berou normálně.“

Novou tváří obrany je Marek Černošek, který po pěti letech opouští Spartu a přijal litvínovskou nabídku k přestupu.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..