Plzeň vyhrála v Pardubicích a upevnila si vedení, ke dnu jde Kladno

Vzájemné souboje týmů z čela tabulky ozdobily páteční 45. kolo hokejové extraligy. Největší pozornost byla upřena na východ Čech, kde druhé Pardubice přivítaly vedoucí Plzeň a mohly ukrojit z jejího náskoku. Plzeň však vyhrála 4:1 a zůstává neohroženě v čele soutěže. Na poslední místo spadlo Kladno díky porážce se Slavií a výhře Komety Brno nad Budějovicemi.

Radost hokejistů Plzně.

Pardubice za uplynulých deset kol nastřádaly 22 bodů z 30 možných a vstřelily nejvíce branek, jenže plzeňského brankáře Pöpperleho překonaly pouze jednou. Plzeň i bez kapitána Straky vedla už o dvě branky a i když domácí snížili zásluhou Píšy, měli v zápase stále navrch. A když se Východočeši nadechli k závěrečnému náporu, zničily jejich snahu dvě rchlé branky v podání Vampoly a Dvořáka.

Zlín odstartoval sérii tří atraktivních duelů na domácím ledě vítězstvím proti Třinci 3:2. Poprvé se v dresu Zlína představil po výměně z Karlových Varů útočník Jaroslav Kristek a hned asistoval u vítězné branky Michala Důrase v 53. minutě. Třinec proti Zlínu poprvé v sezóně nebodoval.

Štěpánka v brance Vítkovic úspěšně nahradil Šindelář

Páté Vítkovice nevzdaly boj o první čtyřku a přestože s Litvínovem dvakrát prohrávaly, ukořistily výhru 6:3. Klíčový obrat nastal v polovině zápasu, kdy domácí góly Štefanky a Szturce otočili skóre, a během jedenácti minut třetí části přidali další dvě branky. Vítkovice si poradily i bez nemocných reprezentantů Barinky a Štěpánka, kterého v brance nahradil Šindelář.

Mladé Boleslavi se po porážce se Spartou 2:3 o něco vzdálil sen o účasti v play-off. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný, ale start třetí části zpozdila porucha boleslavské rolby a delší pauza nakonec více sedla Spartě. Po trefě Petra Tona ještě vyrovnával Nouza, ale gól Jana Hanzlíka jen o minutu později už domácí odpovědět nedokázali.

Kometě zařídili výhru Dopita a Huml

Brněnská Kometa se konečně odpoutala z poslední příčky, když doma porazila České Budějovice 4:0. Branky tentokrát zařídili Jiří Dopita a Ivan Huml, finský gólman Sasu Hovi vychytal svou první nulu v dresu Brna. Jihočeši zápolí s menší krizí, neboť z posledních čtyř zápasů získali pouze bod.

V krizi jsou už delší dobu hokejisté Kladna, které porážka na ledě Slavie odsoudila k poslednímu místu v tabulce. Proti sešívaným Kladno nasadilo do branky místo jedničky Kopřivy náhradníka Cikánka, který během první třetiny inkasoval třikrát. Během dalších dvou třetin sice hosté dokázali snížit na rozdíl jediné branky, ale další gól už vstřelit nedokázali.

HOKEJOVÁ  O2  EXTRALIGA - 45. kolo:
Zlín - Třinec 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)ON-LINE
Branky: 28. Galvas, 37. Linhart, 53. Důras - 36. Tomas, 57. Peterek.
Ml. Boleslav - Sparta 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)ON-LINE
Branky: 32. Bahenský, 44. Nouza - 30. Macholda, 42. Ton, 45. Hanzlík.
Vítkovice - Litvínov 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)ON-LINE
Branky: 13. Sičák, 28. Štefanka, 29. Szturc, 47. Svačina, 51. Kuboš, 59. Selingr - 1. Reichel, 23. Dragoun, 53. Kroupa.
Brno - Č. Budějovice 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)ON-LINE
Branky: 22. a 28. Dopita, 26. a 58. Huml.
Pardubice - Plzeň 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)ON-LINE
Branky: 22. Píša - 5. Bomersback, 21. Kovář, 50. Vampola, 50. Dvořák.
Slavia - Kladno 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)ON-LINE
Branky: 7. Havel, 16. Svoboda, 20. Kadlec - 22. Bílek, 54. Patera.