Rubriky:

Tipsport extraliga

VIDEO: Šlégr měl ze svého zákroku strach, Pabiškovi se jel omluvit

3. února 2010 07:48 - MLADÁ BOLESLAV

Nepříjemně skončil úterní zápas hokejové extraligy s Litvínovem pro útočníka Mladé Boleslavi Lukáše Pabišku. Už v páté minutě jej za brankou srazil Jiří Šlégr, přičemž ošklivě narazil hlavou na mantinel. Následoval převoz do nemocnice v Praze, naštěstí vyšetření neprokázala vážnější zranění. Olympijský vítěz Šlégr následku svého zákroku litoval a hned na ledě se jel Pabiškovi omluvit.

Osmatřicetiletý Šlégr, který nastoupil teprve ke druhému zápasu po čtyřměsíční zdravotní přestávce, dostal trest ve hře a automaticky má zastavenou činnost i na další utkání. "Lukáš tam vybojoval puk za bránou, snažil se ho vyvézt a já jsem ho dohrál tělem. Myslím, že mě neviděl a nebyl na to vůbec připravený. Ale nešel jsem tam nijak zákeřně. Je jen dobře, že jsem ho nevzal úplně naplno, protože to mohlo dopadnout daleko hůř," líčil situaci Šlégr.

"Ten kluk skončil v nemocnici, což není nijak příjemné. Bohužel to tak skončilo, samozřejmě mě to mrzí. Co jsem dostal informaci od generálního manažera Boleslavi (Cyrila Suka), tak je v pořádku, což je alespoň pozitivní na tom celém, co se stalo," dodal.

Zákrok Jiřího Šlégra na Lukáše Pabišku najdete zde

Zkušený obránce, který sám zažil na vlastní kůži kolaps na ledě kvůli problémům se zády, se hned zajímal o Pabiškův stav. "Lekl jsem se. Viděl jsem, jak vlítl hlavou na mantinel. Stihl tam teda v poslední chvíli dát ještě ruce. Opravdu jsem měl strach, protože taková zranění jsou nepříjemná a je otázka sekundy a ten člověk může být ochrnutý," popsal své rozpoložení Šlégr. "Toho jsem se bál. Nešel jsem proto hned do kabiny, protože jsem chtěl vědět, jak na tom je. Šel jsem se mu omluvit, snažil jsem se s ním komunikovat a on mi říkal, že je v pohodě. Byla to úleva, že cítil nohy."

Zadák vyznávající tvrdou hru prý v kariéře nezažil, že by se po vlastním zákroku musel bát, zda soupeř nemá něco s páteří. "Někdy předloni si vybavuji střet se Zemanem a možná bychom se mohli bavit o tom, že by to byl faul. Škoda, že tehdy také skončil v nemocnici. Není to můj záměr, abych likvidoval hráče. Jsem zvyklý dohrávat souboje a to k hokeji patří," dodal Šlégr s připomínkou souboje s obráncem Ústí nad Labem z konce listopadu 2007.

Zeman tehdy po souboji ve středu hřiště skončil s otřesem mozku v nemocnici a tam jej Šlégr navštívil a omluvil se. V případě Pabišky doufá, že hráče lékaři pustí domů a přímá návštěva nebude nutná. "Zjistím, kde leží. Uvidíme, jak na tom bude. Pevně věřím, že bude zítra schopen už jít domů," doplnil Šlégr. Trest ve hře považuje za adekvátní svému prohřešku. "Bylo tam zranění hráče, je to asi úder na hlavu, když padl na mantinel hlavou. Nevím, nechtěl jsem to ani rozebírat. Jinak to ale asi ani rozhodčí nemůže posoudit," uzavřel Šlégr.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..