Rubriky:

Tipsport extraliga

Byla to stará Slavia, těšilo Růžičku

30. září 2003 16:02 - PRAHA

První vítězství v letošní sezóně vybojovali v sobotu v Kladně hokejisté Slavie Praha. Úřadující mistr čekal na vítězství dlouhých šest zápasů. "Kladl jsem klukům na srdce, že do hry musejí dát srdce. A taky jít do všeho po hlavě, tak jako v loňské sezóně, kdy nám tyto atributy vynesly zlato," vykládal trenér pražského celku Vladimír Růžička.

 

ČTK/Michal Krumphanzl

Po prvním tříbodovém zisku se mu ulevilo. "Vstup není dobrý. Hráči jsou pod tlakem, stejně tak trenéři. Ale mužstvo se z toho musí dostat samo jedině dobrými výsledky," je jasné Růžičkovi. Trenéra hřálo u srdce, že hráči se prezentovali hokejem, s nímž uspěli v loňském tažení za titulem. Bojovali s maximálním nasazením, byli důrazní a obětaví, vrhali se do střel.

Nikdo nechtěl měnit

"Jsem rád, že jsme se probrali. Tak to má být. Posledních čtrnáct dnů jsem nespal dobře. Nerad prohrávám, a tak jsem z toho měl těžkou hlavu," přiznává Růžička. Po sérii neúspěchů uvažoval o hráčských výměnách, které by navodily změnu. "Jenže teď nikdo nechce obchodovat. Je dost brzy. Navíc ani my se nechceme ukvapit. Navíc bychom požadovali kvalitu za kvalitu," říká zkušený trenér.

"Mužstvo v Kladně ukázalo, že má chuť. Tam se lehce vyhrávat nebude. Moc bych chtěl, abychom takhle hráli i dál." Je mu jasné, že jediné vítězství nic neznamená. "Nedělejme z jednoho zápasu dalekosáhlé závěry. Samo to určitě nepůjde. Ale když budeme v takových výkonech pokračovat, mělo by to být konečně dobré. Opakovat kvalitní hru v obraně a vyhrát třeba na dva góly. I to přece stačí. Vždyť zajíci se počítají až po honu," usmívá se Růžička.

Radek Malina

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..